banner2

İsmail Saymaz kimdir? İsmail Saymaz kaç yaşında ve aslen nereli?

Yaptığı açıklamalarla sıklıkla gündeme gelen gazeteci İsmail Saymaz kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? İşte İsmail Saymaz’ın hayatı ve biyografisi

Kimdir 31.08.2021, 17:32 31.08.2021, 18:50
Abone ol
İsmail Saymaz kimdir? İsmail Saymaz kaç yaşında ve aslen nereli?

Katıldığı televizyon programlarında gündeme dair yaptığı açıklamalar ve sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla sıklıkla gündeme gelen gazeteci ve yazar İsmail Saymaz’ın hayatına dair merak edilen ayrıntıları sizler için derledik. Peki İsmail Saymaz kimdir, nereli, kaç yaşında ve hangi yayın kuruluşlarında çalışmıştır?  

İşte İsmail Saymaz hakkında merak edilen tüm detaylar... 

İSMAİL SAYMAZ KİMDİR? 

11 Temmuz 1980 tarihinde Rize'de dünyaya gelen İsmail Saymaz, aslen Erzurumlu bir ailenin çocuğudur. İlk, orta ve lise öğrenimlerini doğduğu şehir Rize'de tamamlayan Saymaz, lisans öğrenimini ise Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamlayarak mezun olmuştur. 

Henüz lise öğrencisiyken ülkücü görüş yapısına sahip olan İsmail Saymaz, daha sonra bir öğretmeninin önerdiği kitaplar ile sol görüşe ilgi duyarak, benimsemiştir. 

İSMAİL SAYMAZ HANGİ YAYIN KURULUŞLARINDA YER ALDI? 

Çalışma hayatına ise 15 yaşında iken yerel radyo kanallarında edebiyat programları yaparak başlayan Saymaz, ardından yerel televizyon kanallarında yer alan tartışma programlarına katılmıştır.  

Gazetecilik kariyerine ise Rize’de başlayan İsmail Saymaz, akabinde Konya ve İstanbul gibi şehirlerde yer alan yerel gazetelerde çalışmış ve 2002 yılında da Radikal gazetesinde görev yapmaya başlamıştır. 

Daha sonra 24 Ekim 2016 tarihinde Hürriyet gazetesinde muhabirlik yaptığı dönemde ise Saymaz, FETÖ/PDY üyelerinin iletişim uygulaması olan "ByLock" adlı uygulamanın patent sahibi olan David Keynes ile bir röportaj gerçekleştirmiştir. Ve gerçekleşen bu röportajı sonrasında ise gazeteye soruşturma açılmış ve Saymaz'ın da ifadesi alındıktan sonra da bu röportajı FETÖ/PDY soruşturmalarında delil olarak sayılmıştır.  

İsmail Saymaz, 2017 yılının Nisan ayında ise gerçekleştirdiği röportajı ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödüle layık görülmüştür. 

17 Mart 2020 tarihinde Hürriyet gazetesindeki görevinden ayrıldığını açıklayan Saymaz, 1 Mayıs 2020 tarihinde de Bunu Ben de Söylerim isimli bir programla görev yaptığı Best FM'den de ayrıldığını açıklamıştır.  

Ardından 2020 yılının Mayıs ayında Halk TV'ye transfer olan İsmail Saymaz, Neyse O adlı programı sunmaya başlamıştır.  

2020 yılının Eylül ayında ise Sözcü gazetesi ile anlaşan Saymaz, burada muhabir ve yorumcu olarak çalışmaya devam etmiştir.  

İSMAİL SAYMAZ HANGİ KANALDA ÇALIŞIYOR? 

2021 yılı Ağustos ayında da Sözcü gazetesinden ayrılarak tekrar Halk TV'ye geçen İsmail Saymaz, halen aynı TV kanalında görev almaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!