banner2

İsmail Ergüneş kimdir, nereli, kaç yaşında ve mesleği ne?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş kimdir, nereli, kaç yaşında ve mesleği ne? İşte İsmail Ergüneş’in hayatı ve biyografisi.

Kimdir 27.08.2021, 19:00 29.08.2021, 16:26
Abone ol
İsmail Ergüneş kimdir, nereli, kaç yaşında ve mesleği ne?

2021 yılı Mayıs ayında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı görevine atanan İsmail Ergüneş’in hayatına dair merak edilen ayrıntıları sizler için derledik. Peki İsmail Ergüneş kimdir, nereli ve mesleği nedir? İşte cevabı... 

İSMAİL ERGÜNEŞ KİMDİR? 

1972 yılında Hatay’ın Hassa ilçesinde dünyaya gelen İsmail Ergüneş, İlk, orta ve lise öğrenimlerini doğduğu Hassa ilçesinde tamamladıktan sonra lisans öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayarak 1994 yılında mezun olmuştur. Ardından lisansüstü eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde devam eden Ergüneş, Kamu Hukuku Ana bilim dalında yazdığı "Yasama Sorumsuzluğu" konulu tezi ile de yüksek lisans yapmıştır. 

İSMAİL ERGÜNEŞ’İN SİYASİ KARİYERİ 

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) kuruluşundan itibaren parti içerisinde aktif olarak pek çok görev alan İsmail Ergüneş, İstanbul İl Seçim İşleri, İl Hukuk ve İl Başkanlığı Çalışma Grubu ve aynı zamanda AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı Çalışma Grubu ve İlçe Seçim Kurulunda üye olarak görev almıştır. 

2006 yılında gerçekleşen AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresinde İlçe Seçim İşleri Başkanlığı görevine gelen Ergüneş, 2008 yılında gerçekleşen Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi’nde ise İlçe Başkanlığı görevine seçilmiştir. Ardından gerçekleşen 4. Olağan Kongrede yeniden İlçe Başkanı seçilen İsmail Ergüneş, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında da (STK) üye, kurucu üye ve Onursal Başkanlık görevlerinde bulunmuştur. 

İSMAİL ERGÜNEŞ’İN BAKAN YARDIMCILIĞI DÖNEMİ 

Çalışma hayatında uzun yıllar serbest avukatlık yapan İsmail Ergüneş, 1 Mayıs 2021 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!