banner2

İsmail Demir kimdir? İsmail Demir nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Yeni kabinede hangi isimlerin yer alacağı merak edilirken muhtemel isimler netleşmeye başladı. Muhtemel isimler arasında yer alan İsmail Demir vatandaşlara tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar arama motorlarında İsmail Demir’in özel hayatını araştırıyor. Peki, İsmail Demir kimdir? İsmail Demir nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Kimdir 03.06.2023, 15:25 05.06.2023, 23:09
Abone ol
İsmail Demir kimdir? İsmail Demir nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

İsmail Demir yeni kabinede yer alacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü vatandaşlar İsmail Demir hakkında arama motorlarında sıkça araştırmalara başladı. İsmail Demir eğitim durumu ve hangi görevlere yer aldığı merak ediliyor. Peki, İsmail Demir kimdir? İsmail Demir nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

İSMAİL DEMİR KİMDİR?

İsmail Demir, 1960 yılında Elazığ’da doğdu. İlköğrenimini Ankara ve Eskişehir; orta ve lise öğrenimini Eskişehir'de tamamlayarak 1982 yılında İTÜ’den Uçak Mühendisi olarak mezun oldu. Uludağ ve İstanbul Teknik Üniversitelerinde birer yıl Araştırma Görevlisi olarak çalıştıktan sonra 1985 yılında MEB bursu ile Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimi için ABD’ye gitti.

Michigan Üniversitesi’nde Uygulamalı Mekanik, Purdue Üniversitesi’nde ise Uzay ve Havacılık dalında Yüksek Lisans derecesini aldı. 1989 yılında doktora eğitimi kapsamında katı cisim mekaniği, çatlak mekaniği ve malzeme konularında çalışmaya başladı. En iyi Lisans Üstü Araştırmacı ödülünü aldığı bu bölümde çeşitli konularda Araştırma Görevlisi olarak da çalıştı. Ayrıca, doktora sırasında Livermore ve Pasifik Kuzeybatı Laboratuvarları gibi araştırma kurumları bünyesinde yürütülen araştırmalarda görev aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!