banner2

İrem Altuğ kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Son olarak Çukur dizisi ile izleyici karşısına geçen İrem Altuğ kimdir, nereli ve kaç yaşında? İrem Altuğ'un şok açıklaması herkesi şaşırttı! İşte detaylar...

Kimdir 19.09.2021, 16:18 06.12.2021, 21:02
Abone ol
İrem Altuğ kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Yaptığı şok açıklama ile magazin gündemine düşen İrem Altuğ'un hayatı merak konusu oldu. Vatandaşlar İrem Altuğ kimdir, nereli ve kaç yaşında? İrem Altuğ' un açıklaması, İrem Altuğ ne dedi? İrem Altuğ'un eşi ve esli eşi kim? sorularının cevaplarını aramaya başladı. İşte ünlü isim hakkında tüm detaylar...

İREM ALTUĞ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Oyuncu İrem Altuğ 15 Eylül 1980 tarihinde İstanbul'da doğdu. Acıbadem İlkokulu'nu tamamlamasının ardından ortaokulu ve liseyi Ümraniye Anadolu Lisesi'nde okudu.

1988 yılında henüz çocukken, "TV'de 7 Gün" isimli derginin düzenlediği reklam yıldızı yarışmasında 7-12 yaş grubunda birinci oldu. Ailesinin bir ajansa kaydın yaptırmasından sonra, 1988 yılından 1998 yılına kadar (Tan Gazetesi, Topik Şeker, Türk Ticaret Bankası, Rama Margarin, Sana Margarin, TAT Salça, Hürriyet Gazetesi, Sabah Gazetesi, Gumby Sakız, Anadolu Sigorta, Poloroid, Sümerbank, Şişecam, İpana, Ülker Pay Kek, Ülker Bisküvi, Sacha Çanta, Printemps) gibi ünlü firmaların reklam filmlerinde yer aldı.

Reklam çekimleriyle kamera karşısına geçen İrem Altuğ, oyunculuk eğitimi almak için Beyazıt İl Halk Eğitim Kütüphanesi tarafından organize edilen "İstanbul Kültür Oyuncuları"çocuk oyuncu topluluğuna katıldı ve burada Adnan Tonel, Gökhan İçöz, Ahmet Yirmibeş ve Ayla Algan gibi isimlerden oyunculuk eğitimi aldı.

Yine her yıl bu çatı altında düzenlenen Şehir Tiyatroları Çocuk Şenlikleri'nde "Yanlışlıklar", "Yedi Renkli Okul", "Pinokyo", "Vitamin", "Oyuncağım Sevgi Olsun" isimli oyunlarda rol aldı.

İREM ALTUĞ'UN FİLMLERİ VE DİZİLERİ

1989 yılında yönetmenliğini Halit Refiğ'in üstlendiği "Karılar Koğuşu" isimli filmde çocuk oyuncu olarak yer aldı. Bu filmde Kadir İnanır ve Hülya Koçyiğit gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Aynı yıl Sami Akın'ın yönettiği "Zirvenin Bedeli" isimli sinema filminde Selin Dilmen'in küçüklüğünü oynadı. 1992 yılında, Hülya Alp'in yçnetmenliğini yaptığı "Bir Yılbaşı Düşü" adlı filmde rol aldı.

1998 yılında lisans eğitimi için Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuarı'na girdi. İki yıl süresince Zeliha Berksoy, Müşfik Kenter, Cihan Ünal ve Murat Karasu gibi isimlerden ders aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünde okurken okulu bıraktı ve 2000 yılında Amerika'ya gitti. Amerika'ya gitmesinin ardından San Francisco State University'de Tiyatro bölümünde eğitim gördü ve buradaki eğitimini tamamladı. Eğitim için gittiği Amerika'da yaşadığı 5 yıl içinde birçok filmde rol aldı. Bunların arasında Max Slomoff'un yönettigi, "Genereating Delusion", Luis Hernandez'in yazıp yönettiği korku türündeki film "Age Sex Location" ve Jonathan Flinker ve Noel Diaz'ın yönettikleri "Jinx" isimli filmler yer aldı. Daha sonra 2004 yılında Dynamic Repertory Theatre topluluğuna katıldı ve Jay Levin'in yazdığı "Eye" isimli oyunda oynadı.

Oyunculuk dışında dansla da akınndan ilgilenen İrem Altuğ, ünlü Azeri dans hocası Kahraman Nesirov'dan üç yıl boyunca dünya halk dansları, Amerikan Step dansı ve salon dansları eğitimi aldı.

Dans alanında da uzmanlaşan Altuğ, San Fransisco'da yaşadığı dönemde Mary Sano Dance Studios ve Studio Danzhaus okullarında dans dersleri verdi ve çeşitli atölyeler düzenledi. Aynı zamanda Women in The Arts, Capella Arts Center, Unauthorized Rolling Stones, Spasso, Black and White Ball, Boomish Dance Show, Thunder Valley Casino gibi etkinliklerde dans gösterilerinde yer alan ünlü oyuncu Santana'nın "Why Dont You" ve "Nothing At All" ile The End grubunun "Her-Inamorata" müzik kliplerinde dans etti.

Türkiye'ye dönüşü ise 2004 yılında Ahmet Ümit'in aynı adlı kitabından uyarlanan, "Şeytan Ayrıntıda Gizlidir" isimli diziden aldığı teklif üzerine oldu. Cevdet Mercan'ın yönetmenliğini üstlendiği ve TRT 1 için hazırlanan polisiye dizide, komiser Zeynep karakterine hayat verdi. Buu dizide Çetin Tekindor ve Nejat İşler ile başrolleri paylaştı.

İki yıl sonra 2006 yılında Aydın Bulut'un yönettiği "Ihlamurlar Altında" isimli dizinin son 40 bölümünde Feride karakterinde rol aldı.

Yine 2006 yılında "Eve Giden Yol 1914" isimli dönem filmiyle beyaz perdede izleyiciyle buluştu. Bu filmde, Metin Akpınar'ın hayat verdiği Reşat Ağa karakterinin genç ve hırslı karısı İffet rolündeydi.

2007 yılında "Vazgeç Gönlüm" adlı dizide oynayan oyuncu, 2008 yılında da Sulhi Dölek'in aynı adlı romanından uyarlanan "Kirpi" isimli komedi türündeki filmde yer aldı.

2009 yılında ARD Alman kanalı için çekilen, Michael Kreindl'in yönettiği ve Türk Alman ortak yapımı olan "Mordkommission Istanbul" (Boğaziçi'nde Cinayet) isimli televizyon filminde Saime Soydan karakterini oynadı. Aynı yıl çekimleri tamamlanan, Ertekin Akpınar'ın yazıp yönettiği, gerçek bir hikayeden uyarlanan "Melekler ve Kumarbazlar" filminde yer aldı.

2011 yılında "Kayıp Aranıyor" ismindeki polisiye dizide Levent Üzümcü ile başroldeydi. Öte yandan yine aynı yıl içinde "Nar" isimli filmde oynadı.

2011 yılında kendisi için yeni bir alanı deneyimledi ve "Direk Aşk" adlı kısa filmin senaryosunu yazdı. Aynı filmin yapımcılığını da yönetmen Ertuğ Tüfekçioğlu ile birlikte üstlendi. Bu filmin başrolünde de kendisi vardı. Bu komedi türündeki kısa film ile Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen " Short Film Corner" a katıldı. Başarılı oyuncu İrem Altuğ'un yapımında ve senaryosunda yer aldığı bu film, Brooklyn International Film Festivali'nde ve Indianapolis International Film Festivali'nde yarıştı ve Indianapolis Film Festivali'nden dünya sinemasında 2011 yılının "En İyi Kısa Film Ödülü"nü getirdi.

Son olarak ise Show TV ekranlarında yayınlanan fenomen dizi ''Çukur''da final sezona kadar yer aldı.

İREM ALTUĞ NE DEDİ? İREM ALTUĞ'DAN ŞOK AÇIKLAMA!

Önceki gece iki beyefendiyle görüntülenen ünlü oyuncu rem Altuğ'un yaptığı açıklama sosyal medyada gündeme geldi. Muhabirlerin ne yapıyorsunuz sorusuna "Bir şey yapmıyorum, kocalarımla yaşıyorum. İki kocamla birlikte yaşıyoruz" şeklinde yanıt veren oyuncu, yanındaki iki kişiyi "Bu eski kocam, bu yeni kocam. Biz böyle yaşıyoruz" diyerek tanıttı. İzleyenlerin bir kısmı oyuncunun şaka yaptığını, zaman zaman sosyal medyada böyle şakalar yaptığını belirtti.

İREM ALTUĞ'UN YER ALDIĞI YAPIMLAR

2014 - Yola Çıkmak (Sinema Filmi)
2014 - Aşk Ekmek Hayaller (Reyhan) (TV Dizisi)
2011 - Nar (Sinema Filmi)
2011 - Kayıp Aranıyor (Asya) (TV Dizisi)
2011 - Direk Aşk (Serap) (Kısa Film)
2009 - Mordkommission Istanbul (Boğaziçi'nde Cinayet) (Saime Soydan) (TV Filmi)
2009 - Melekler ve Kumarbazlar (Zeynep) (Sinema Filmi)
2008 - Kirpi (Çiğdem) (Sinema Filmi)
2007 - Vazgeç Gönlüm (Bahar) (TV Dizisi)
2006 - Eve Giden Yol 1914 (İffet) (Sinema Filmi)
2005 - Ihlamurlar Altında (Feride) (TV Dizisi)
2004 - Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (Zeynep) (TV Dizisi)
1992 - Bir Yılbaşı Düşü (tv.filmi)
1989 - Zirvenin Bedeli (Sinema Filmi)
1989 - Karılar Koğuşu (Selime) (Sinema Filmi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!