banner2

İbrahim Er kimdir? İbrahim Er nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Yeni kabinede hangi isimlerin yer alacağı merak edilirken muhtemel isimler yavaş yavaş olmaya başladı. Muhtemel isimler arasında yer alan İbrahim Er vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar İbrahim Er’in hayatı hakkında araştırmalara başladı. Peki, İbrahim Er kimdir? İbrahim Er nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Kimdir 03.06.2023, 14:11
Abone ol
İbrahim Er kimdir? İbrahim Er nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

İbrahim Er yeni kabinede yer alacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü vatandaşlar İbrahim Er hakkında arama motorlarında sıkça araştırmalara başladı. İbrahim Er eğitim durumu ve hangi görevlere yer aldığı merak ediliyor. Peki, İbrahim Er kimdir? İbrahim Er nereli, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

İBRAHİM ER KİMDİR?

İbrahim Er, 25 Mayıs 1968 yılında Rize’de doğdu. Güneysu İmam Hatip Ortaokulu'nu ve Rize Lisesi'ni bitirdi. Giresun Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra öğretmenlik yaptı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü'nden mezun oldu.

Er, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürü olarak görev yaparken 2 Mart 2011'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Danıştay üyeliğine seçildi. 25 Temmuz 2018 tarihinde Millî Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atandı. 21 Ağustos 2019 tarihinde ise Danıştay üyeliğine tekrar atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!