banner2

Hüsniye Erdoğan kimdir? Hüsniye Erdoğan aslen nereli ve kaç yaşında?

Yorumlarıyla dikkat çeken siyasetçi Hüsniye Erdoğan kimdir? Hüsniye Erdoğan nerenin milletvekili? gibi soruların detaylarına bakalım.

Kimdir 15.10.2021, 14:24 15.10.2021, 15:31
Abone ol
Hüsniye Erdoğan kimdir?  Hüsniye Erdoğan aslen nereli ve kaç yaşında?

Dikkat çekici yorumlarının üzerine son olarak 'zamlar' ile ilgili yaptığı çıkışla dikkatleri üzerinde toplayan Hüsniye Erdoğan hakkında vatandaşlar araştırmaya girişti. AK Parti milletvekili hakkında Hüsniye Erdoğan kimdir? Hüsniye Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan'ın akrabası mı gibi sorulara yanıt arandı. Gelin detaylarına bir bakalım.

HÜSNİYE ERDOĞAN KİMDİR?

Hüsnüye Erdoğan, 5 Mayıs 1965 yılında Konya ilinin Sarayönü ilçesinde dünyaya geldi. Erdoğan'ın anne adı Dudu, baba adı Fikret'tir.

Hüsnüye Erdoğan Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünden mezun oldu. Erdoğan, siyasetin dışından doktorluk mesleğini, Konya, Giresun ve Van'da 23 yıl sürdürdü. Bu şehirlerde pekçok vakıf, dernek ve meslek odasının mesleki ve sosyal projelerinde yer aldı. Erdoğan AK Parti'den 25. ve 26. Dönem Konya Milletvekili olarak görevini sürdürüyor. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi olmanın yanında, Türkiye-Karadağ Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini de sürdürüyor.

Erdoğan temel düzeyde İngilizce ve Arapça biliyor. Prof. Dr. Ender Erdoğan ile evli olan Hüsniye Erdoğan, 2 çocuk annesidir.

HÜSNİYE ERDOĞAN ZAM

Hüsniye Erdoğan sosyal medyada zam söylemiyle gündem oldu. Zamlara yönelik sözleri tepki topladı.  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!