banner2

Hüseyin Örs kimdir, kaç yaşında? Milletvekili Hüseyin Örs'ün sağlık durumu nasıl?

TBMM bütçe görüşmeleri sırasında çıkan arbedede İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs yaralandı. Hüseyin Örs'ün kim olduğu ve sağlık durumu araştırılıyor. Peki Hüseyin Örs kimdir? Hüseyin Örs'ün sağlık durumu nasıl? İşte detaylar...

Kimdir 06.12.2022, 18:57 06.12.2022, 19:27
Abone ol
Hüseyin Örs kimdir, kaç yaşında? Milletvekili Hüseyin Örs'ün sağlık durumu nasıl?

TBMM Genel Kurulu 2023 bütçe görüşmeleri sırasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs kalp spazmı geçirdi. Örs, hastaneye kaldırıldı. Peki İyi Parti Milletvekili Hüseyin Örs kimdir, kaç yaşında? Hüseyin Örs'ün sağlık durumu nasıl? İşte detaylar...

HÜSEYİN ÖRS KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

1964 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. 1981'de Trabzon Lisesi'nden mezun olan Örs, Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'nde tamamladı. 1992 yılında KTÜ'de İktisat Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisans yaptı. 1998 yılında ise aynı üniversitede İktisat Doktorasını tamamladı. 

1986 yılında öğretmenlik yapmaya başladı. 1989'da KTÜ İİBF'de asistan oldu. Kazakistan'da Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2008'de KTÜ İİBF Ekonometri Bölümü'nde ana bilim dalı başkanı oldu. 2009 yılında ise 1461 Trabzon Futbol Kulübü Başkanlığına seçildi.  

Evli olan Hüseyin Örs'ün bir çocuğu bulunmaktadır. 

HÜSEYİN ÖRS'ÜN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Örs, olayın ardından özel bir hastaneye götürülerek yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Yaşanan olayın kalp rahatsızlığını tetiklediği belirtilirken, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Örs'ü ziyaret etti. 

Elitaş, milletvekilinin sağlık durumuyla ilgili açıklamasında "Kimseyi almıyorlar yoğun bakımda olduğu için. Durumu iyiymiş hamdolsun." dedi. 

Mehmet Göker ise "Genel durumu gayet iyi, bilinci açık, kendisi konuşulanlara, sorulanlara cevap veriyor. Girdiği stresle alakalı bir durum. Kontrol altında 1 gün tutulacak, yarın tekrar aramıza dönecek. Biz de başhekim beyden bilgi aldık, içeriye giriş tamamen yasak. Hasta açısından da bu önemli tekrar strese sokmamak için. Uyutulma diye bir şey yok bilinci açık" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!