banner2

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir, nereli?

Hazine ve Maliye Bakanı olan Nureddin Nebati kimdir, nereli ve kaç yaşında? Nureddin Nebati'nin hayatı haberimizde...

Kimdir 18.02.2021, 12:45 02.12.2021, 01:15
Abone ol
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir, nereli?

Son dönemde sıkça konuşulan isimlerden biri olan Nureddin Nebati kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Nureddin Nebati'nin iş hayatı, görevi ve kariyeri...

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964 tarihinde Şanlıurfa'da bulunan Viranşehir'de doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Emine olan Nebati, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü tamamladı.

NUREDDİN NEBATİ'NİN EĞİTİM HAYATI

Lisans eğitiminin ardından aynı üniversitede devam edn isim, yüksek lisansını Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı.

Daha sonra Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını alan Nureddin Nebadi, MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir.

Tekstil işiyle uğraşan iş insanı aynı zamanda akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı.

Bir süre MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulunan Nureddin Nebati, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Tügva, Önder, Utesav Üyeliğine devam etmektedir.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilen Nebati, MYK Üyesi olarak 2014 ve 2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçilen Nureddin Nebati, 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI OLDU!

Türk siyasetçi Nureddin Nebati, bir süredir Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcılığı görevini icra etmekteydi. Nebati, bugün (02.12.2021) itibari ile Lütfi Elvan'ın yerine atanarak, yeni Hazine ve Maliye Bakanı olarak göreve başladı.

Tanınan siyasetçi, orta düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilmektedir. Evli olan Nebati, 4 çocuk babasıdır.

LÜTFİ ELVAN NEDEN İSTİFA ETTİ?

Kısa süre önce yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Lütfi Elvan, döviz ve altın hareketliliğinden dolayı istifa ettiğini açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!