Hande Yener kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Kıyafetleriyle ve söylemleriyle sık sık gündeme gelen Hande Yener kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hande Yener'in eski eşi ve çocuğu kim? Hande Yener şarkıları...

Kimdir 20.09.2021, 04:51 20.09.2021, 10:27
Abone ol
Hande Yener kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Zaman zaman söylemleriyle ve sahne kıyafetleriyle gündem olan Hande Yener'in özel hayatı sevenleri tarafından merak ediliyor. Ünlü şarkıcının sevenleri Hande Yener kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hande Yener'in şarkıları neler? Hande Yener'in eski sevgilisi kim? sorularının cevaplarını arııyor. İşte ünlü isim hakkında tüm detaylar...

HANDE YENER KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Tam adı Makbule Hande Özyener olan ünlü şarkıcı 12 Ocak 1973 tarihinde İstanbul'un Kadıköy semtinde dünyaya geldi. Hande Yener, ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra konservatuvara başlamak istedi ancak ailesi izin vermeyince Erenköy Kız Lisesi'ne başladı. Fakat başladığı liseyi ikinci sınıfta yarıda bıraktı ve evlendi

HANDE YENER'İN MÜZİK KARİYERİ

Hande Yener küçük yaşlardan itibaren şarkıcı olmanın hayalini kurmaya başladı. Hayalini gerçekleştirmek için Sezen Aksu'ya ulaşmaya çalıştı. Bu sırada bir mağazada tezgâhtar olarak çalışmaya başladı ve çalıştığı mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığıyla Aksu'yla tanıştı.

Yener, Minik Serçe'nin yanında bir dönem geri vokallik yaptı. Ardından 2000 yılında Altan Çetin ile birlikte hazırladığı ilk stüdyo albümü olan Senden İbaret'i çıkardı. Bu albümün ardından başarının arkası kesilmedi ve  MÜ-YAP sertifikalı Sen Yoluna... Ben Yoluma... (2002), Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004) ve Apayrı (2006) gibi birçok parçayla 2000'lerin en iyileri arasında yer edindi ve bu yerini uzun yıllar korudu. "Yalanın Batsın", "Sen Yoluna... Ben Yoluma...", "Acele Etme", "Kırmızı", "Kelepçe", "Aşkın Ateşi", "Romeo", "Sopa", "Bodrum", "Ya Ya Ya Ya", "Naber", "Sebastian" ve "Mor" gibi birçok şarkısı akıllarda yer edinmeyi başardı.

Hande Yener birçok kez müzik tarzında değişikliklere yer verdi, pop müzikten elektronik müziğe geçiş döneminde "bakkal müziği" açıklaması nedeniyle farklı tartışmaların içinde yer aldı. Kariyerinde attığı değişik adımları ve kişiliği nedeniyle defalarca yorumların odağı haline geldi, meslektaşı olan Demet Akalın ile yaşadığı polemikler Türkiye'de magazin gündemi için sıkça konuşulan bir konuydu.

Yener, birçok yerde övgüyle bahsettiği ve hayranlık duyduğu Madonna başta olmak üzere birçok ünlü isimden etkilendi. İmajı, klipleri, söylemleri ve performansları Madonna gibi isimlerle sıkça karşılaştırıldı. 2000'li yıllarda Türkiye'de albümü bir milyondan daha fazla satan az sayıdaki şarkıcıdan biri olan Hande Yener, 2013 yılında Youtube isimli platformda en çok izlenen Türk şarkıcı oldu.Aynı yıl içerisinde bir ses yarışması olan Veliaht isimli programda jüri olarak yer aldı.

2015 yılında bambaşka bir alana girişerek çeşitli gece kulübü ve plajlar işletmeye başladı. 2017 yılının şubat ayında Arnavutköy'de VIP Room isiml gece kulübünün işletmesini üstlendi. Haziran ayında Hepsi Hit Vol. 2 isimli albümünü çıkardı ve Çeşme, İzmir'de bulunan işletmesi Neo'nun açılışını da bu sırada yaptı.

Öte yandan bugüne dek beş Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere birçok ödüle layık görüldü. Kral Türkiye Müzik Ödülleri'nde birçok adaylık koysa da, bunlardan sadece dört tanesini kazandı. 2008 MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde En İyi Türk Sanatçı olarak aday gösterilen ünlü şarkıcı bu ödülü Emre Aydın'a kaptırdı. 2009'da Hande Yener'e Avrupa Birliği Kalite Ödülleri tarafından Onur Ödülü verildi. 2013'te 3. Pal FM Müzik Ödülleri'nde En İyi Sahne Performansı ödülüne layık görüldü. Siyaset Dergisi Ödülleri'nden 2007, 2011 ve 2012'de Yılın Türk Pop Müzik Kadın Sanatçısı ödülünü aldı ve "Yalanın Batsın", "Sen Yoluna... Ben Yoluma...", "Kırmızı" ve "Romeo" şarkılarıyla Sabah'ın 2000'lerin En Sıcak Yaz Şarkıları listesine dahil oldu.

HANDE YENER'İN ÇOCUĞU VAR MI VE ESKİ EŞİ KİM?

Sevilen şarkıcı Hande Yener, 1990 yılında Uğur Kulaçoğlu ile hayatını birleştirdi ancak bu evlilik 1994 yılında sonlandı. İkilinin bu evlilikten Çağın Kulaçoğlu isminde bir oğlu var. 2006 Yılında kuaför ve şarkıcı Kemal Doğulu'nun kardeşi Kadir Doğulu ile ilişkiye başladı. Yener, bu ilişkisini 4 yıl sürdürdü. Hande Yener 2018 yılında nişanlandığı Ümit Cem Şenol ile olan ilişkisini ise 2019 yılında bitirdi.

HANDE YENER'İN ŞARKILARI

Senden İbaret (2000)
Sen Yoluna... Ben Yoluma... (2002)
Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004)
Apayrı (2006)
Nasıl Delirdim? (2007)
Hipnoz (2008)
Hayrola? (2009)
Hande'ye Neler Oluyor? (2010)
Teşekkürler (2011)
Kraliçe (2012)
Mükemmel (2014)
Hepsi Hit Vol. 1 (2016)
Hepsi Hit Vol. 2 (2017)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!