DOLAR
9.2620 0.92
EURO
10.7921 1.11
ALTIN
526.44 -0.64
BIST
0.00

Hakkı Öcal kimdir? Hakkı Öcal olayı nedir?

Hakkı Öcal Twitter üzerinden yaptığı paylaşımın ardından gündem oldu. Peki Hakkı Öcal olayı nedir? Hakkı Öcal kimdir? Hakkı Öcal hakkında merak edilenler haberimizin devamında...

Kimdir 10.10.2021, 17:39 10.10.2021, 17:53
Hakkı Öcal kimdir? Hakkı Öcal olayı nedir?

Sosyal medya platformuTwitter üzerinden yaptığı paylaşımın ardından gündem olan Hakkı Öcal’n hayatı araştırılıyor. Peki Hakkı Öcal olayı nedir? Hakkı Öcal kimdir? İşte haberimizin tüm detayları..

HAKKI ÖCAL KİMDİR?

1949 yılında Ankara’da doğan Hakkı Öcal, Ankara, Kırıkkale ve Yozgat’ta lise okumuş, 1971 yılında ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1969 yılında Hürriyet gazetesinin Ankara bürosunda gazeteciliğe başladı. Okulu bittiği zaman İstanbul’a atanan Öcal, Hürriyet Haber Merkezi Müdür yardımcısı olarak çalıştı. İki yıl sonra gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğü'ne atandı. 1975 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler'de master'a başladı. Arkasından doktoraya devam etti. 1980-1981 ders yılında Harvard Üniversitesi'nde Prof. Samuel Huntington'ın başkanı olduğu Uluslararası Araştırmalar Enstitüsü'nde doktora-sonrası çalışmasını gerçekleştirdi. WordPerfect firmasında Türkçe dil desteği için danışman olarak çalıştı.

HAKKI ÖCAL OLAYI NEDİR?

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile adından söz ettiren Hakkı Öcal paylaşımında atık toplayıcılarını kastederek, "Çöp toplayan bireyler insandır; yaratandan dolayı severiz. Ama yaptıkları iş asalaklıktır; onu da ancak asalak savunur." ifadelerini kullandı. Takipçileri ve sosyal medya kullanıcılarını tepkileri üzerine de, “Yahu kardeşim, neden anlamıyorsunuz? Toplayanlara bir laf ettim mi?Tersine, Allah’ın bir kulu olduklarını belirtmedim mi? Asalak olan yaptıkları iş.Ağırfilandeğil. Düşünürsen, onların lehine bir şey” şeklinde bir yanıt verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?