DOLAR
13.72 1.67
EURO
15.55 2.19
ALTIN
785.33 1.42
BIST
2,004.55 1.19

Güntekin Onay kimdir, kaç yaşında? Güntekin Onay hangi takımlı?

Güntekin Onay yorumlarıyla sosyal medyada çok konuşuldu. Hal böyle olunca Güntekin Onay'ın da hayatı ve kariyeri araştırılmaya başlandı. Peki, Güntekin Onay kimdir? Güntekin Onay kaç yaşında? Güntekin Onay aslen nereli? Güntekin Onay'ın babası kim? Güntekin Onay hangi takımlı? Detayları haberimizde...

Kimdir 23.11.2021, 15:45
Güntekin Onay kimdir, kaç yaşında? Güntekin Onay hangi takımlı?

Bein Sports'daki yorumları ve köşe yazılarıyla gündem olan Güntekin Onay'ın hayatı merak ediliyor. Son olarak Trabzonspor-Gaziantep FK maçı sonrası yorumlarıyla Trabzonspor taraftarının tepkisini toplayan, Güntekin Onay kimdir? Güntekin Onay kaç yaşında? Güntekin Onay aslen nereli? Güntekin Onay hangi takımlı? Güntekin Onay'ın babası kim? Detayları haberimizde yer alıyor.

GÜNTEKİN ONAY KİMDİR?

Güntekin Onay, 12 Ekim 1971 yılında Adana‘da dünyaya geldi. Babası eski teknik direktörlerden olan Gündüz Tekin Onay'dır. Aynı zamanda basketçi olan Zeynepgül Onay Ene adında bir ablası vardır. 12 yaşında kaydolduğu Özel Işık Lisesi’nden mezun olan Onay, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi‘nde Turizm bölümünde eğitim aldı.

Kanal 6 televizyonunda kariyerine başlayan ve 1992 senesinde Şansal Büyüka‘nın ekibine yabancı dil bilgisinin katkılarıyla katılan Onay, başarılı spor muhabirliği sayesinde kısa sürede basında ciddi yer edinmiştir. Güntekin Onay, Kanal 6‘da dış haberler sorumlusu olarak başladı. Televizyonda ilk işi “Güney Amerika Kupası, sonra Almanya‘ya gidip Borussia Dortmund ile Inter arasındaki maç anlatımı oldu. Onay burada başarılı olunca, 1992-1993 sezonunda Türkiye Ligi maçlarını anlatmaya başladı. Kaliteli Türkçesi ve güzel yorumlarıyla anlattığı maçlarda beğeni topladı. Daha sonra sabah haberlerinde spor haberlerini sunmaya başlayan Onay, Kanal 6’da en son Şansal Büyüka ile Stadyum Programı’nı sundu.

Ardından ekip ile beraber hareket ederek Kanal D‘de Televole adlı spor programının, Show TV’de ve Star TV’de Telegol programının sunuculuğunu yapan Güntekin Onay, bu sırada UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarının  da spikerliğini yaptı. 

Buradan NTV‘ye geçti ve NTV ve NTV Spor kanallarında İspanya Futbol Ligi olan La Liga’dan maçlarının spikerliğini yaptı. Lig maçlarının ardından Rıdvan Dilmen ile birlikte %100 Futbol programını yaptı. Bu program Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, spor yorumlarının yapıldığı programlar içinde defalarca birinci oldu. Güntekin Onay şimdilerde Beinsports kanalında yorumculuk ve sunuculuk yapıyor.

GÜNTEKİN ONAY HANGİ TAKIMLI?

Güntekin Onay'ın Beşiktaşlı olduğu biliniyor. Çocukluk yıllarında babası Gündüz Tekin Onay'ın Beşiktaş alt yapısında antrenör olduğu dönemlerde Beşiktaşlı olduğu biliniyor. Güntekin Onat aynı zamanda Vatan Gazetesi‘inde spor yazarlığı yapıyor. Yüzde Yüz Futbol adlı programı esnasında Beşiktaş’ın üst üste maç kaybetmesi ardından, aynı zamanda gazetede patronu olan Başkan Yıldırım Demirören‘i hedef alan açıklamalar yapmıştı. Bunun olay üzerine Rıdvan Dilmen ne diyeceğini bilememiş ve “Sen gazeteden istifa mı ettin” demişti.

Güntekin Onay, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca olmak üzere 3 dili iyi derecede biliyor. Güntekin Onay, Serra Okumuş evli olup Irmak adında bir kız çocuğu vardır.

GÜNTEKİN ONAY ÖDÜLLERİ 

Altın Kelebek Ödülleri En İyi Spor Programı (Yüzde 100 Futbol) (2011)
Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Ödülleri Yılın Spor Programı (Yüzde 100 Futbol) (2009)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!