Gülay Yedekci kimdir? Gülay Yedekci nereli, kaç yaşında, ne iş yapar?

Televizyon ekranlarında açık oturum programlarına konuk isimlerden biri olan Gülay Yedekci'nin hayatı ve biyografisi araştırılıyor. Peki, Gülay Yedekci kimdir? Gülay Yedekci nereli, kaç yaşında, ne iş yapar? İşte detaylar...

Kimdir 09.04.2022, 00:54 09.04.2022, 00:59
Abone ol
Gülay Yedekci kimdir? Gülay Yedekci nereli, kaç yaşında, ne iş yapar?

Gülay Yedekci kimdir sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Birçok kişi Gülay Yedekci'nin nereli ve kaç yaşında olduğu sorgulanıyor.

GÜLAY YEDEKÇİ KİMDİR?

Trakya Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olmuş, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisansını, İTÜ'de doktorasını tamamlamıştır.

1996 yılında kendi mimarlık ofisini kurmuştur. Öğretim üyesi olarak görev yapmış Yeni Yüzyıl Üniversitesi mimarlık bölüm başkan yardımcısı ve mimarlık-mühendislik fakültesi dekan yardımcısı olarak görev almıştır. Yayımlanmış çok sayıda makalesi ve 4 kitabı vardır.

CHP Fatih İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış, 2009-2014 yılları arasında Fatih Belediyesi Meclis Üyesi olarak İmar ve Kültür Varlıklarını Koruma Komisyonlarında görev almıştır. 25. ve 26. dönem İstanbul milletvekilidir.

Engelliler için Turuncu Bayrak önerisinin sahibidir. Ekolojik Kadın Köyü Projesinin mimarıdır; Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Platformu ve Umut (Sokak) Çocukları Derneği yönetim kurullarında görev aldı. Hayatta Kal Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Demokratik Dayanışma Derneği eski Genel Başkanıdır. TMMOB Mimarlar Odası Genel Kurul Delegesidir. Genç Akademisyenler Hareketi Kurucusu ve Başkanıdır.

İyi düzeyde İngilizce bilen Yedekci, 2 çocuk annesidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!