banner2

Google'ın doodle yaptığı Anne Frank kimdir? Anne Frank nereli ve ne zaman öldü?

Google, 25 Haziran 2022 tarihinde Anne Frank'ın hatıra defterindeki yazdığı yazıları doodle olarak sergiledi. Hal böyle olunca vatandaşlar, "Google'ın doodle yaptığı Anne Frank kimdir? Anne Frank nereli ve ne zaman öldü?" sorularının yanıtlarını araştırır oldu. İşte detaylar...

Kimdir 26.06.2022, 10:58 26.06.2022, 11:20
Abone ol
Google'ın doodle yaptığı Anne Frank kimdir? Anne Frank nereli ve ne zaman öldü?

Google'ın doodle yaptığı Anne Frank hakkında merak edilen, "Google'ın doodle yaptığı Anne Frank kimdir? Anne Frank nereli ve ne zaman öldü?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

ANNE FRANK KİMDİR?

Anne Frank  Yahudi kökenli Alman-Hollandalı günlük yazarıdır. Anne Frank'ın ölümü seneler sonra 2. Dünya Savaşı'nın hala aydınlatılamayan sırları arasında yer almaktadır.

Anne Frank ve ailesi, Amsterdam'ın Prinsengracht semtinde saklandıkları evde 4 Ağustos 1944 tarihinde yakalanmıştır. Ayrıca ailenin kimin tarafından ihbar edildiği, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana aydınlatılamamıştır. Frank, 12 Haziran 1929 tarihinde dünyaya gelmiştir. Frank'ın saklanmakta olduğu ev ise 1960 senesinde müze haline getirilmiştir ve söz konusu ev günümüzde müze olarak hizmet vermektedir.

ANNE FRANK NASIL ÖLDÜ?

1942 yılından 1944 yılına kadar işgal altında olan Hollanda'daki hayatını yazan Anne Frank'ın ölüm sebebi de oldukça merak edilmektedir. Frank, 15 yaşında Şubat 1945 tarihinde Bergen-Belsen toplama kampında tifüs sebebiyle hayatını kaybetmiştir. Anne'in saklanmış olduğu ev ise 1960 senesinde müzeye çevrilmiştir ve günümüzde bu ev müze şeklinde hizmet vermektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!