Gönül Dağı Münir Başkan kimdir? Ege Aydan kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Gönül Dağı dizisi hikayesinin yanı sıra oyuncu kadrosuyla da beğeni topluyor. Dizide Münir Başkan'a hayat veren Ege Aydan'ın hayatı merak ediliyor. Peki Gönül Dağı Münir Başkan kimdir? Ege Aydan kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte oyuncu hakkında merak edilenler...

Kimdir 22.01.2022, 13:53 22.01.2022, 15:07
Abone ol
Gönül Dağı Münir Başkan kimdir? Ege Aydan kimdir, kaç yaşında ve nereli?

TRT1'de iki sezondur ekrana gelen Gönül Dağı dizisi cumartesi akşamlarına damgasını vurmaya devam ediyor. Hikayesi ve oyuncu kadrosuyla öne çıkan dizide Münir Başkan karakterini canlandıran Ege Aydan'ın hayatı araştırılıyor. Peki Gönül Dağı Münir Başkan kimdir? Ege Aydan kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte usta oyuncu Ege Aydan hakkında merak edilenler...

GÖNÜL DAĞI MÜNİR BAŞKAN KİMDİR?

Gönül Dağı Münir Başkan, Gedelli'nin belediye başkanıdır. Halk tarafından sevilen Münir Bey, aynı zamanda Ramazan'ın aşık olduğu Asuman'ın babasıdır. Münir Başkan, Asuman ve Ramazan'ın evlenmesine izin vermemektedir.

EGE AYDAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

15 Haziran 1958 yılında Ankara'da dünyaya gelen Ege Aydan, oyuncu Sevda Aydan'ın oğludur. İlk ve ortaokul eğitimini Ankara'da liseyi ise İstanbul'da tamamlamıştır. 1977 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü'nden mezun olmuştur. Tiyatrodan önce bale eğitimi de almıştır.

Büyük Tiyatro'da rol aldığı oyunla profesyonel olan oyuncu, birçok bölgede Devlet Tiyatroları'nda sahne almıştır. Şu anda da Devlet Tiyatroları'nın oyun yönetmeni kadrosunda çalışmaktadır.

Ekran kariyerine ilk olarak Kaynanalar dizisiyle adım atmış, Kavak Yelleri, Behzat Ç. gibi dizilerdeki performansıyla hafızalara kazınmıştır. Ayrıca Asmalı Konak, Binbir Gece, Kördüğüm, Yaprak Dökümü, Kaçak Gelinler, Savaşçı gibi dizilerde de rol almıştır. Şimdilerde TRT1 dizisi Gönül Dağı'nda kasabanın belediye başkanı Münir Bey'i canlandırmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!