banner2

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Hacı Ali Mantar kimdir, kaç yaşında? Hacı Ali Mantar ne mezunu, hangi görevlerde bulundu?

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Hacı Ali Mantar, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı sonrası bugünün gündeminde en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Peki, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Hacı Ali Mantar kimdir, kaç yaşında? Hacı Ali Mantar ne mezunu, hangi görevlerde bulundu? İşte detaylar...

Kimdir 04.08.2022, 10:41 04.08.2022, 10:58
Abone ol
Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Hacı Ali Mantar kimdir, kaç yaşında? Hacı Ali Mantar ne mezunu, hangi görevlerde bulundu?

4 Ağustos 2022 Perşembe günü gündemde konuşulan isimlerden biri Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Hacı Ali Mantar oldu. Peki, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Hacı Ali Mantar kimdir, kaç yaşında? Hacı Ali Mantar ne mezunu, hangi görevlerde bulundu? İşte merak edilen soruların yanıtları...

HACI ALİ MANTAR KİMDİR?

1993 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğini bitiren Hacı Ali Mantar, yüksek lisansını 1998 yılında, doktorasını 2003 yılında ABD College of Engineering and Computer Science, Syracuse University’de tamamladı.

HACI ALİ MANTAR HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Prof. Mantar, 2015-2020 yılları arasında TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Merkez Başkanı olarak görev yaptı.

2018-2020 yılları arasında Havelsan Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Havelsan Yönetim Kurulu Başkan vekili olarak görev yapmaktadır. 2006-2021 yılları arası Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde görev yaptı. Şubat 2021 itibariyle İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Prof. Dr. olarak göreve başlamıştır. 2021'de İTÜ ARI Teknokent’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!