banner2

Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? 2. Sayfa konuğu Fatih Ürek nereli?

Fatih Ürek, 2. Sayfa programı konuğu oldu. Canlı yayında Müge Dağıstanlı ile Gülşen Yüksel'in sorularını yanıtlayacak olan ünlü şarkıcı magazin gündemini yorumlayacak. Bunun üzerine Fatih Ürek hayatı merak edildi. Peki Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Fatih Ürek nereli?

Kimdir 15.06.2022, 10:00 15.06.2022, 10:00
Abone ol
Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? 2. Sayfa konuğu Fatih Ürek nereli?

Fatih Ürek, TV8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programı konuğu oldu. 2. Sayfa konuğu Fatih Ürek  sunucu Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in sorularını cevaplayacak. Bu olay üzerine Fatih Ürek hayatı araştırılmaya başladı. Peki Fatih Ürek kimdir, kaç yaşında? Fatih Ürek nereli?

FATİH ÜREK KİMDİR?

Fatih Ürek 3 Nisan 1966 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. Müzik kariyerinin dışında çeşitli dizi ve filmlerde oynadı. Fatih Ürek, Erzurum'da bir sucuk fabrikasında kasaplık yapan Şerafettin Ürek'in 4 çocuğundan biridir. Ürek'in 3 kız kardeşi vardır. 

Fatih Ürek, daha 1 yaşında iken ailesi ile beraber Bursa'ya göçtü. 15 yaşında Bursa Devlet Tiyatrosu’nun figüran kadrosunda yer aldı. 20 yaşına kadar tiyatro alanında çalıştı. Ürek, Mahir Canova'dan dersler aldı. Fakat hayatına tiyatrodan devam etmeyen Fatih Ürek,  bu dönem züccaciyeci ve mobilyacıda çalıştı.

Ses sanatçısı olmayı isteyen Fatih Ürek, bir süre Taylan Gazinosu'nda çalıştıktan sonra İstanbul'a taşındı. İlk albümü Yaktı Yaktı'yı Raks Müzik etiketiyle 1993 senesinde yayınlayan sanatçı bu albümünde, ilk olarak Bülent Ersoy'un Sefam Olsun albümünde seslendirdiği aynı isimli şarkıyı yeniden yorumlamış, 1995 sensinde çıkardığı Sen İki Gözümsün albümünde pop şarkılarının dışında klasik şarkılara da yer ayırdı. 1997 yılında Reyting Hamdi programında Fred Çakmaktaş rolünü oynadı.

2008 senesinde adından sıkça söz ettiren Sus albümü ile 13 yıllık bir aradan sonra giriş yapan sanatçı bu albümünde seslendirdiği "Hadi Hadi" ve "Sus" şarkılarıyla müzik listelerinde üst sıralara çıktı. Hayde albümünde "Hayde" ve "Yedi Tepe" şarkılarının düzenlemelerini Emrah Karaduman ile yaptı.

Fatih Ürek, 2011 sensinde Praktiker'in reklamlarında oynadı. Kanal D'de yayımlanan Gelinim Mutfakta adlı yemek yarışmasının 2018 - 2020 senelerinde sunuculuğunu gerçekleştirdi.

FATİH ÜREK ŞARKILARI NELERDİR?

Hadi Hadi
Tak Tak
Seni Yakacaklar Benim Yerime
Sus
Hayde
Üçyüz Beşyüz
Sallaya Sallaya
Havam Yerinde
Fıkır Fıkır
Gül Döktüm Yollarına
Bak Güzele
Doyamadan Aşkına
İnat
Depresyondayım
Penaltı ve Gol
Sen İki Gözümsün

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!