banner2

Evliya Aykan kimdir, aslen nereli? Evliya Aykan sevgilisi

Çok Güzel Hareketler Bunlar 2'nin sempatik oyuncusu Evliya Aykan kimdir, kaç yaşında? Evliya Aykan nereli? Aykan'ın hayatına dair merak edilenler haberimizde...

Kimdir 02.01.2022, 18:50 02.01.2022, 18:50
Abone ol
Evliya Aykan kimdir, aslen nereli? Evliya Aykan sevgilisi

Yılmaz Erdoğan'ın kurucusu olduğu, sonrasında yorumlama ve değerlendirmeleri Eser Yenenler'e devrettiği Kanal D'nin eğlenceli programı Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Programın sempatik ve komik oyuncusu Evliya Aykan ise hakkında en çok soru sorulan isimler arasında yer alıyor. Evliya Aykan kimdir? Evliya Aykan kaç yaşında? Evliya Aykan aslen nereli? Evliya Aykan'ın boyu kaç? Evliya Aykan'ın sevgilisi kim? Evliya Aykan'ın burcu ne? gibi soruları haberimizde cevapladık.

EVLİYA AYKAN KİMDİR?

Evliya Aykan, 31 Ağustos 1992 yılında Hakkari’de doğdu. Aykan'ın çocukluğunun bir dönemi Hakkari’de geçerken bir dönemi de Van’da geçti. Aykan tiyatroyla 13 yaşında tanıştı. 
llk olarak izleyerek bu ilgisini başlatan Aykan, bu süreçte Devlet Tiyatrosu ve Özel Tiyatrolarda çeşitli oyunlarda oynadı. Aynı zamanda eğitimini aksatmamak için konservatuvara hazırlandı. 2011 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazandı. Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a taşındı, burada çeşitli dizi ve filmlerde rol aldı. 2017 senesinde ise BKM Mutfak ailesiyle tanıştı.Evliya Aykan ilk oyunculuk deneyimini 2010 yılında rol aldığı Behzat Ç. dizisi ile yaşadı. Sonrasında ise Gülizar dizisinde rol almıştır. Şu anda Çok Güzel Hareketler Bunlar 2'de devam ediyor.Evliya Aykan, 66 kilo  1.76 metre boyunda olup, Başak burcudur.

EVLİYA AYKAN'IN SEVGİLİSİ

Evliya Aykan'ın aşk hayatı da merak ediliyor. Evliya Aykan kendisi gibi oyunculuk yapan Yelda Öner ile birlikteliğini sürdürüyor.

EVLİYA AYKAN'IN ANNESİ

Evliya Aykan sosyal medyada annesiyle ilgili bir paylaşımda bulunmasa da ÇGHB'ın bir programına annesi Hasibe Koçkaya katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!