banner2

Ersin Düzen kimdir, programları neler?

Futbol yorumcusu ve spiker Ersin Düzen kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ersin Düzen'in programları hangileri?

Kimdir 08.09.2021, 15:48 08.09.2021, 16:08
Abone ol
Ersin Düzen kimdir, programları neler?

Yıllardır birçok programda sunuculuk yapan Ersin Düzen'in hayatı sporseverler tarafından merak konusu oldu. İzleyiciler ''Ersin Düzen kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ersin Düzen hangi programları sundu?'' gibi soruların cevaplarını aramaya başladı. İşte ünlü yorumcu hakkında her şey...

ERSİN DÜZEN KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Ersin Düzen, 2 Haziran 1975 tarihinde Zonguldak'ta dünyaya geldi. Babası subay olan Düzen, birçok farklı ilde yaşadı. Liseyi Denizli Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1992 yılında Denizli’de radyo programı yapmaya başladı. Düzen, Denizli Anadolu Lisesi'nin ardından lisans eğitimi için Eskişehir'e gitti ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde eğitim gördü. Üniversite eğitimini aldığı sırada birçok yerel radyo ve televizyonda çalıştı.

ERSİN DÜZEN'İN KARİYERİ VE PROGRAMLARI

Ersin Düzen ilk olarak 1997 yılında İstanbul'daki Star TV'de yayınlanan Süper Frikik isimli spor ve magazin programını sundu. Daha sonra Bi-Daha, Televole ve Telegol gbi programların sunuculuğunu yaptı ve bu sırada Star TV'de UEFA Şampiyonlar Ligi ve Teleon TV'de Süper Lig maçlarını anlattı.

Ersin Düzen daha sonra 1998-1999 yılında Star TV'de yayınlanan Yıkılmadım isimli dizide oyunculuk deneyimi kazandı. Ardından ATV'ye transfer oldu ve Ahmet Çakar, Kazım Kanat ve Gürcan Bilgiç'le beraber Santra isimli programda yer aldı. Yine aynı kanalda Türkiye millî futbol takımının maçlarını sunarken, Kanal 1'de de 2006 FIFA Dünya Kupası maçlarını anlattı.

Ersin Düzen, 2007 yılında NTV ve NTV Spor'da Serie A ve La Liga maçlarını anlatmaya başlamasının ardından aynı dönemde pazar akşamları NTV Spor'da Sergen Yalçın ile birlikte Futbol Pazarı programında Süper Lig maçlarını yorumladı. Salı günleri de NTV Spor'da Güntekin Onay ile birlikte Gol programında UEFA liglerini yorumlayan Düzen, Haftaiçi Spor Gecesi isimli programı sundu. 2011 yılının Ocak ayında TRT'ye transfer oldu. Cumartesi ve Pazar akşamları TRT 1'de yayınlanan Stadyum isimli programı sundu. Ersin Düzen, TRT 1'de ekranlarının sevilen dizisi Leyla ile Mecnun'da konuk oyuncu olarak rol aldı. 2015 yılında ''Bak Hele Bak'' isimli komedi programında konuk oyuncu olarak yer aldı. TRT 1'de her gün yayınlanan İyi Şeyler isimli programın sunuculuğunu üstlendi. TRT1 ve TRT Spor'da Cumartesi, Pazar ve Pazartesi akşamları Stadyum programını hazırladı ve bu programın moderatörlüğünü yaptı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!