banner2

Eray Güçlüer kimdir, nereli? Eray Güçlüer kaç yaşında, mesleği ne?

Televizyon ekranlarında en çok görülen isimlerden biri olan Eray Güçlüer hakkındaki bilgiler merak ediliyor. Dış politika konusunda açık oturum programlarında yorumlar yapan Güçlüer'in hayatı ve biyografisine dair internet ortamında bilgiler araştırılıyor. Peki, Eray Güçlüer kimdir, nereli? Eray Güçlüer kaç yaşında, mesleği ne?

Kimdir 21.03.2022, 21:52 19.04.2023, 17:44
Abone ol
Eray Güçlüer kimdir, nereli? Eray Güçlüer kaç yaşında, mesleği ne?

Daha çok dış politika konularında yorumlar yapan Eray Güçlüer, CNN Türk  televizyonunda Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında değerlendirmelerde bulundu. Rusya'nın Ukrayna işgalini değerlendiren Eray Güçlüer'in hayatı hakkındaki bilgiler araştırılıyor. Peki, Eray Güçlüer kimdir, nereli? Eray Güçlüer kaç yaşında, mesleği ne? İşte merak edilen detaylar...

ERAY GÜÇLÜER KİMDİR?

Eray Güçlüer 1968 Yılında İskenderun'da doğdu. Jandarma Subayı olarak 1989 yılında Kara Harp Okulundanmezun oldu. Güçlüer 2001 yılında Kara Harp Akademisinden, 2003 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun oldu.2002 yılında Ankara Ünv.'de Adli Bilimler dalında yüksek lisansı tamamladı.2011 Yılında Hacettepe Ünv. Sosyoloji Bölümünde Doktorayı bitirdi.

Eray Güçlüer Bosna ve Azerbaycan'da Yurtdışı Görevlerde bulundu. 2014 yılında TSK'dan albay rütbesiyle emekli oldu. Halen Altınbaş Üniversitesinde Dr.Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Avrasya Stratejik Araştırma Merkezi faaliyetlerini yürütmektedir. Türkiye'nin önde gelen televizyon kanallarında strateji konularında uzman yorumcu olarak katılmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!