Yandex Metrica

Sitede Ara

Enver Aysever kimdir, aslen nereli? Enver Aysever kaç yaşında, memleketi neresi?

Enver Aysever kimdir, aslen nereli? Enver Aysever kaç yaşında, memleketi neresi?

Gazeteci Enver Aysever, 25 Mart 1951 tarihinde İstanbul'da doğdu. Gazetecilik kariyerine Türkiye'de birçok önemli medya kuruluşunda görev alarak başlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Aysever, gazetecilik alanındaki etkinliğiyle tanınmaktadır. Peki Enver Aysever kimdir, aslen nereli? Enver Aysever kaç yaşında, memleketi neresi?

Kimdir

21.05.2024, 15:38

Türk gazeteci, roman ve oyun yazarı, aynı zamanda televizyon sunucusu olan Enver Aysever, 25 Mart 1951 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Aysever, uzun yıllar boyunca medya sektöründe çeşitli görevlerde bulundu. Gazetecilik kariyerine başlamadan önce hukuk eğitimi almış olan Aysever, yazıları ve televizyon programlarıyla tanınmış bir isimdir. Peki Enver Aysever kimdir, aslen nereli? Enver Aysever kaç yaşında, memleketi neresi?

Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Trump'a suikast girişiminde bulunan kişi kim? Trump'a kim saldırdı? Haberi Görüntüle

ENVER AYSEVER KİMDİR, ASLEN NERELİ?

Enver Aysever, 24 Haziran 1971 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Türk gazeteci, roman ve oyun yazarı, aynı zamanda televizyon sunucusudur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olan Aysever, edebiyat dünyasında "Yunus Nadi Roman Ödülü"ne sahip bir yazar olarak tanınır.

Kariyerine gazetecilikle başlayan Aysever, BirGün gazetesinde günlük, Boyun Eğme dergisinde ise haftalık köşe yazıları kaleme almaktadır. Tele1 kanalında hazırlayıp sunduğu "Gündeme Not" adlı televizyon programıyla da geniş bir izleyici kitlesi elde etmiştir. Ayrıca kendi adını taşıyan YouTube kanalında da çeşitli içeriklerle takipçileriyle buluşmaktadır.

Enver Aysever, aynı zamanda üniversitelerde dersler vermiş ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) parti meclisi üyeliği yapmıştır. Evli olan Aysever, bir çocuk babasıdır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

1


Loading