Emre Soykök kimdir, neden öldü? Emre Soykök intihar mı etti?

Amerika Birleşik Devletleri'nde hayatını kaybeden Emre Soykök gündem oldu. Peki, Emre Soykök kimdir, neden öldü? Emre Soykök intihar mı etti? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Kimdir 05.05.2022, 13:36 05.05.2022, 13:49
Abone ol
Emre Soykök kimdir, neden öldü? Emre Soykök intihar mı etti?

Amerika'ya doktora yapmak için giden Emre Soykök'ün kaldığı yurt odasında cansız bedeni bulundu. Peki, Emre Soykök kimdir, neden öldü? Emre Soykök intihar mı etti? İşte detaylar...

EMRE SOYKÖK KİMDİR?

Emre Soykök, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdikten sonra aynı üniversitede yüksek lisans yapan Soykök araştırma görevlisi oldu. Doktora için başvurduğu ABD'deki Teksas Dallas Üniversitesi'ne kabul edildi.

Amerika'da eğitim alan Soykök, kaldığı yurdun odasında ölü bulundu.

EMRE SOYKÖK NEDEN ÖLDÜ?

21 Nisan'da üniversitenin yurdunda kaldığı odada ölü bulunan Soykök'ün ölümü Türkiye'nin Houston Başkonsolosluğu tarafından 23 Nisan gece yarısı ailesine bildirildi.

Konuya ilişkin aileye açıklamada bulunan konsolosluk yetkilileri, Soykök'ün cansız bedenine 2 gün sonra ulaşıldığını ve intihar ettiğinden şüphelenildiğini belirtti. Teksas polisi soruşturma başlattı.

EMRE SOYKÖK İNTİHAR MI ETTİ?

Emre Soykök'ün cenazesi Ankara'da Karşıyaka Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Anne Suna Soykök oğlunun ölümü üzerine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Kendi isteğiyle hayallerini gerçekleştirmek için Amerika'ya gitti. Çocuğum iyi bir akademisyen olmak istiyordu. Dönüp vatanına milletine hizmet etmek istiyordu. Bu yolun da Amerika'dan geçeceğini düşünüyordu. İşletme finans konusunda Amerika'da eğitim almadan iyi bir akademisyen olamayacağını düşünüyordu. Hedefini de gerçekleştirmişti. Ben çocuğumu canlı gönderdim, ölüm haberini alınca, inanamadık... Çocuğumuza 26 sene emek verdik, o da biz de elimizden geleni yaptık. Bursları kazandı gitti, biz canlı gönderdik çocuğumuzu; ama cenazesi geldi. Oğlumuzda hiç olumsuz bir şey yoktu. Sürekli görüntülü konuşuyorduk. Her şeyin yolunda gittiğini söylüyordu. Ben devletimden bu olayın aydınlatılmasında bize yardımcı olmasını istiyorum." 

Şüpheli ölüm hakkında Teksas polisi soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!