banner2

Emir Ersoy kimdir? Gökçe Bahadır ile evlenen Emir Ersoy kaç yaşında, mesleği ne?

Emir Ersoy, Gökçe Bahadır ile hayatlarını birleştirdi. Bunun üzerine insanlar internette Emir Ersoy'u araştırmaya başladı. Peki Gökçe Bahadır'la evlenen Emir Ersoy kimdir, kaç yaşında, mesleği ne?

Kimdir 26.02.2022, 14:38
Abone ol
Emir Ersoy kimdir? Gökçe Bahadır ile evlenen Emir Ersoy kaç yaşında, mesleği ne?

Emir Ersoy, Gökçe Bahadır ile dün evlendi. Bu haber üzerine internette Emir Ersoy'un hayatı merak edilmeye başlandı. Peki Gökçe Bahadır'la evlenen Emir Ersoy kimdir, kaç yaşında, mesleği ne?

EMİR ERSOY KİMDİR?

Emir Ersoy, 1998 yılında Cüneyt Akgün ile birlikte Mojito adlı latin-jazz grubunu kurdu. İkili Türkiye'nin birçok yerinde bu isimle sayısız konser verdiler. 2004 yılında Brezilya'dan Türkiye'ye gelen perküsyon topluluğu Banda Iyabas ve Brezilyalı şarkıcı Mariane Cidreira Reis ile konser performanslarını ve stüdyo kayıtlarını içeren beraberliği oldu. Emir Ersoy, latin-jazz üzerine çalışmalarını sürdürdüğü yıllar boyunca çok sayıda Türk pop sanatçısı, müzisyeni ve grubu ile sahne çalışmalarını sürdürdü. Bunlar arasında Alpay, Bengü, Burcu Güneş, Cüneyt Akgün, Gülşen, Keremcem, Metin Ersoy, Saad Chemmari, Sibel Tüzün, Tarkan, Tuğba Özerk ve Vedat Sakman bulunmaktadır.

Emir Ersoy, 2007 yılında Almanya'da yaşayan Fas asıllı şarkıcı Saad Chemmari'nin Sahar, Gülcan Altan'ın Gülümser ve Cüneyt Akgün'ün "Koyu" adlı albümlerinin aranjörlüğünü yaptı. Ersoy, Cuban Portrait adını verdiği latin-jazz tarzındaki ilk albümünün kayıtlarını da 2008 yılının şubat ayında bitirdi. Emir Ersoy, 2008 yılında Akın Eldes'in Ara Taksim ve İlkin Deniz'in Good Fellas adlı albümlerinin miks ve masteringlerini gerçekleştirdi.

2009 yılında solo kariyerine daha fazla önem veren Emir Ersoy'un, Türkiye'nin ilk latin-caz albümü özelliğine sahip Cuban Portrait isimli albümü Soulfulworks Records etiketiyle müzik dünyasına sunuldu. Aynı yıl Türk Metal grubu Sexen'in klavye düzenlemelerini, miks ve masteringlerini de gerçekleştirdi. Bir yandan solo konserleri verirken bir yandan da salsa orkestrası projesi olan Projecto Cubano ile sahne almayı sürdürdü.

BİRÇOK İSİMLE ÇALIŞTI

Emir Ersoy'un, 2010 yılında Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Funda Arar, Metin Ersoy, Ayça Varlıer, Yaşar, Deniz Seki, Kubat, Tuğba Özerk ve Emre Altuğ gibi Türk pop müziğinin bilinen isimleriyle birlikte gerçekleştirdiği çalışmanın gelirini Barınak Gönüllüleri Derneği'ne bağışladı.  Sahipsiz sokak hayvanlarına katkıda bulunduğu "10 Şarkı 10 Şarkıcı" ile "Yaşama Bir Şans Ver" albümü yine Soulfulworks Records etiketiyle piyasaya çıkarıldı. 29 Aralık 2010 tarihinde Bursa Senfoni Orkestrası ile beraber Bursa’da yeni yapılan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye'deki ilk Senfonik Salsa konserini gerçekleştirdi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!