Edirne yeni Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık kimdir? Hüseyin Kürşat Kırbıyık kaç yaşında, nereli?

Edirne yeni Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, internette araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası sonrasında, Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi Resmi Gazetesi'nde yayımlandı. Kararla bazı şehirlerin valisi değişti. Yayımlanan kararla Edirne yeni Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık oldu. Peki Edirne yeni Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık kimdir? Hüseyin Kürşat Kırbıyık kaç yaşında, nereli?

Kimdir 12.05.2022, 10:18 12.05.2022, 10:21
Abone ol
Edirne yeni Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık kimdir? Hüseyin Kürşat Kırbıyık kaç yaşında, nereli?

Edirne yeni Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık oldu. Bu haber sonrasında Hüseyin Kürşat Kırbıyık internette araştırılmaya başladı. Resmi Gazete' de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bazı valiler değişti. Edirne şehrinde de vali değişikliği oldu. Edirne yeni Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık olarak ilan edildi. Peki Edirne yeni Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık kimdir? Hüseyin Kürşat Kırbıyık kaç yaşında, nereli?

HÜSEYİN KÜRŞAT KIRBIYIK KİMDİR?

Hüseyin Kürşat Kırbıyık, 1978 senesinde Konya Beyşehir' de doğdu.

Hüseyin Kürşat Kırbıyık; ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir'de bitirdi. Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü 1999 senesinde tamamladı. Kırbıyık, Rize' nin Güneysu ve Karaman' ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerini yerine getirdi.

Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Londra'da 6 ay eğitim gördü. Kırbıyık; Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu ve 2013 senesinde Mülkiye Müfettişliği'ne atandı.

EDİRNE VALİSİ OLDU

Hüseyin Kürşat Kırbıyık, 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak görevlendirildi. 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı. Hüseyin Kürşat Kırbıyık 12 Mayıs 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Edirne Valisi oldu.

Hüseyin Kürşat Kırbıyık, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!