banner2

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Ebru Şallı'nın eşi olarak tanıdığımız iş insanı Uğur Akkuş kimdir, nereli, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Uğur Akkuş'un eski eşi kimdir? Detaylar haberimizde...

Kimdir 18.03.2022, 14:36 18.03.2022, 16:56
Abone ol
Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Ebru Şallı ile aptığı evlilikle tanınan iş insanı Uğur Akkuş, geçtiğimz günlerde eski eşinin yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Peki Uğur Akkuş kimdir, nereli, ne iş yapıyor ve kaç yaşında? Uğur Akkuş'un eski eşi kimdir? İşte iş insanı hakkında merak edilen detaylar...

UĞUR AKKUŞ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

İş insanı Uğur Akkuş 1981 yılında dünyaya geldi. Dedesi Halil İbrahim Akkuş'un büyük dedeleri Semerkant'ın Horasan bölgesinden gelerek Anadolu'ya yerleşip, tarım ve çiftçilik yapmaya başladı. Akkuş'un büyükannesi Suudi Arabistan kökenli Rıfai ailesi mensubu Arap asıllı bir Seyyide, babası Mahmut Akkuş'tur. Babası, Arap asıllı bir anne ve Türkmen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelmiş, Mardin merkeze yerleşmiştir. Uğur Akkuş'un babası ticari hayatına ilk olarak, babasının işlerini kardeşlerine bırakarak başladı. Ziraat işlerini yapmama kararı alan Mahmut Akkuş, ticarete Mardin kapalı çarşısında (Toptancılar çarşısı) kumaş toptancısı olarak başladı.

UĞUR AKKUŞ NE OKUDU?

Tanınan iş insanı Akkuş, lisans eğitimine Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde başladı. Buradaki eğitimini tamamlamayan Uğur Akkuş, Almanya Essen-Duisburg Üniversitesi'nde devam etmek için üniversite hayatına ara verdi. Daha sonra ticarete atılan isim, dış ekonomik ilişkiler kurulu Kuveyt iş konseyi başkan yardımcılığı ve Suudi Arabistan iş konseyi başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. Bu görevlerinin ardından Türk Amerikan iş adamları derneği yüksek istişare kurulu üyeliği görevini icra eden Uğur Akkuş, KUVİD Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği görevini de üstlendi.

A&S Yatırım Holding'in kurucu başkanlığını da yürüten Uğur Akkuş, A&S Yatırım Holding, bünyesinde Gayrimenkul, İnşaat, Finans ve Varlık Yönetimi, Yatırım Danışmanlığı, İhracat, Turizm, Enerji, Eğitim, Medya ve Perakendecilik gibi alanları barındırmaktadır.

İstanbul Boğaziçi Eğitim ve Kültür Vakfı, başkanı ve yönetim kurulu üyeliği de yapan iş insanı, iyi derecede İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

UĞUR AKKUŞ'UN ESKİ EŞİ KİMDİR?

Ebru Şallı ile evli olan Uğur Akkuş'un şimdilerde boşanacağı konuşuluyor. Uğur Akkuş'un eski eşi Gonca Sağlam'dır ve ikilinin 2 çocuğu vardır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!