Ebru Baki kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Ebru Baki evli mi?

Para Gündem’de Ebru Baki konukları, Dragoman Strateji Başkanı Onur Erim, 25-26. Dönem Milletvekili / Siyasetçi Doç. Dr. Gülay Yedekci ve Haberturk.com Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Barlas ile konuştu. Baki'nin konuşmaları vatandaşların ilgisini çekti. Peki, Ebru Baki kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Ebru Baki evli mi? İşte detaylar...

Kimdir 22.06.2022, 11:00 22.06.2022, 11:11
Abone ol
Ebru Baki kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Ebru Baki evli mi?

Habertürk ekranlarında "Para Gündem" adlı programın sunucu Ebru Baki açıklamaları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, Ebru Baki kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli? Ebru Baki evli mi? İşte merak edilen soruların yanıtları...

EBRU BAKİ KİMDİR?

Ebru Baki 1975 yılında İstanbul'da doğmuştur. Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Baki, üniversite eğitimi sırasında Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi'nde stajını tamamlamıştır.

Ebru Baki sonrasında ihtisasını Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi'nde stajını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi'nden okul ve bölüm birincisi olarak mezun olmuştur ve Cumhuriyet Dergi'sinde yayınlanan bazı haber ve fotoğrafları çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

Birinci olarak bitirdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünün ardından Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü'nü de okuyan Ebru Baki, çeşitli burslara da layık görüldü. Staj döneminden CNN Türk'teki çalışma hayatına Hürriyet gazetesinde 7 yıllık bir çalışma hayatı geçiren Baki, CNN Türk'te ekonomi haberlerini sundu.

Doğan Medya'nın el değiştirerek Demirören Medya'nın yönetimine geçince Ebru Baki CNN Türk'ten ayrılarak Habertürk kanalına geçmiştir. Ünlü gazeteci halen hafta içi her sabah Habertürk kanalında Bülent Aydemir ve değişen yorumcu konuklarıyla birlikte "Para Gündem" isimli programın sunuculuğunu yapmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!