banner2

Dursun Özbek kimdir? Galatasaray muhtemel başkan adayı Dursun Özbek kaç yaşında, nereli?

Dursun Özbek, Galatasaray başkan adayı oldu. Galatasaray Olağan Yıllık Genel Kurul toplantısında, Burak Elmas ve yönetimi, yapılan oylama neticesinde mali yönden ibra edilirken idari açıdan ibra edilmedi. Tüzük gereğinde kulüp 30 içinde olağanüstü kongreye gidecek ve seçimi gerçekleştirecek. Bu olay sonrasında vatandaşlar Galatasaray muhtemel başkan adayı olan Dursun Özbek hayatını merak etmeye başladı. Peki Dursun Özbek kimdir? Galatasaray muhtemel başkan adayı Dursun Özbek kaç yaşında, nereli?

Kimdir 11.06.2022, 17:35 11.06.2022, 17:35
Abone ol
Dursun Özbek kimdir? Galatasaray muhtemel başkan adayı Dursun Özbek kaç yaşında, nereli?

Dursun Özbek Galatasaray muhtemel başkan adayı oldu. Bu olay sonrasında vatandaşlar internette 'Dursun Özbek kimdir? Galatasaray muhtemel başkan adayı Dursun Özbek kaç yaşında, nereli?' araması yapmaya başladı. Galatasaray Olağan Yıllık Genel Kurul toplantısında, Burak Elmas ve yönetimi, yapılan oylama neticesinde mali yönden ibra edilirken idari açıdan ibra edilmedi. Tüzük gereğinde kulüp 30 içinde olağanüstü kongreye gidecek ve seçimi gerçekleştirecek. Peki Dursun Özbek kimdir? Galatasaray muhtemel başkan adayı Dursun Özbek kaç yaşında, nereli?

DURSUN ÖZBEK KİMDİR?

Dursun Özbek, 25 Mart 1949 tarihinde Giresun'da doğdu. Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesini okudu. 2011 senesinde Galatasaray‘ın başkanı Ünal Aysal'ın kadrosunda bulundu. Kısa bir zaman sonra kendi isteğiyle görevi bıraktı.

25 Ekim 2014 tarihinde Duygun Yarsuvat Galatasaray'ın başkanı seçildikten sonra Özbek, Galatasaray SK Yönetim Kurulu'na seçildi ve başkan yardımcısı oldu.

23 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı'ndaki seçimde eski başkan Duygun Yarsuvat'ın desteklediği Dursun Özbek, Galatasaray'ın 36. Başkanı ilan edildi.

2015 - 2018 senelerinde Galatasaray başkanlığını üstlenen Özbek, kulüp ile Süper Lig ve kupa şampiyonluğu da tattı.

11 Haziran 2022 tarihinde yapılan Galatasaray Başkanlık Seçimi için Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu aday oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!