Doğan Cüceloğlu kimdir, neden öldü? Doğan Cüceloğlu'nun eşi Yıldız Cüceloğlu kimdir?

Doğan Cüceloğlu'nun eşi Yıldız Cüceloğlu eşinin ölümünün 1. yıldönümünde Instagram hesabında duygusal bir paylaşımda bulundu. Peki Doğan Cüceloğlu'nun eşi Yıldız Cüceloğlu kimdir? Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu ne paylaştı? Doğan Cüceloğlu kimdir? Neden öldü?

Kimdir 16.02.2022, 17:56
Doğan Cüceloğlu kimdir, neden öldü? Doğan Cüceloğlu'nun eşi Yıldız Cüceloğlu kimdir?

Geçen sene bugün 83 yaşında hayatını kaybeden Doğan Cüceloğlu'nu, eşi Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu unutmadı. Duygusal bir paylaşım yapan Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu ise sosyal medyanın gündemine geldi. Peki, Doğan Cüceloğlu'nun eşi Yıldız Cüceloğlu kimdir? Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu ne paylaştı? Doğan Cüceloğlu kimdir? 

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

Doğan Cüceloğlu, 1938 Mersin-Silifke'de doğmuştur. On bir çocuklu bir ailenin on birinci çocuğu olan Doğan Cüceloğlu, Mersin'in Silifke kasabasında dünyaya geldi. On yaşındayken annesini kaybetti. Silifke'de en yüksek dereceli okul olan ortaokulu bitirdikten sonra subay olan ağabeylerinin yanında Ankara ve Kırklareli'nde okudu ve Kırklareli Lisesi'nden mezun oldu. 

Ankara Atatürk Lisesi'nde edebiyat ve kompozisyon öğretmeni olan Cahit Okurer’in etkisi altında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne yazıldı ve oradan mezun olduktan sonra ABD'de Illinois Üniversitesi'nde doktora yaptı. Uzmanlık alanı iletişim psikolojisidir.

Doğan Cüceloğlu, Amerika'da doktora öğrencisiyken, kendisi gibi doktora öğrencisi olan Emily ile tanıştı ve evlendi. On bir yıl süren evliliğinden üç çocuğu oldu: Ayşen, Elif ve Timur. Bu evliliğini noktalayan Doğan Cüceloğlu, ikinci evliliğini Yıldız Cüceloğlu ile yaptı.

DOĞAN CÜCELOĞLU NEDEN ÖLDÜ?

Psikolog ve yazar Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu 16 Şubat 2021 tarihinde Beşiktaş Akatlar'daki evinde ölü bulundu.

Şüpheli ölüm üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, Cüceloğlu'nun otopsi raporunu savcılığa sundu. Raporda, Cüceloğlu'nun kesin ölüm nedeni, "aort yırtılmasına bağlı doğal ölüm" şeklinde belirlendi.

DOĞAN CÜCELOĞLU'NUN EŞİ YILDIZ CÜCELOĞLU KİMDİR?

Doğan Cüceloğlu'nun eşi Yıldız Cüceloğlu, Bilgi Üniversitesi Psikoloji ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Doğan Cüceloğlu ile evli olan Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe alanında ve Özyeğin Üniversitesi’nde Çift Aile Terapisi alanında yüksek lisans yapmıştır.

Üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak İzmir’de doğdu. İnsan ve Toplum, Kişisel Gelişim kategorilerinde eserler kaleme almıştır. İşim ve Ben kitabının yazarıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!