Dilek Türkan kimdir? Dilek Türkan kaç yaşında nereli? Dilek Türkan evli mi?

Dilek Türkan, TRT kanalında yaptığı programlarla gündeme geldi. Şarkılarıyla, dinleyenleri mest eden Dilek Türkan, bir dönem İncesaz grubunun bir üyesiydi. Ünlü şarkıcı vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki Dilek Türkan kimdir? Dilek Türkan kaç yaşında nereli? Dilek Türkan evli mi?

Kimdir 13.05.2022, 14:41 13.05.2022, 14:44
Abone ol
Dilek Türkan kimdir? Dilek Türkan kaç yaşında nereli? Dilek Türkan evli mi?

Dilek Türkan, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Dilek Türkan, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nın Ses Eğitimi bölümünden 1994 yılında mezun oldu. Dilek Türkan, İncesaz grubunun bir üyesiydi. Türkan, TRT'de yaptığı programlarla da tanınıyor. Peki Dilek Türkan kimdir? Dilek Türkan kaç yaşında nereli? Dilek Türkan evli mi?

DİLEK TÜRKAN KİMDİR?

Dilek Türkan, 25 Mayıs 1978 tarihinde Balıkesir'de doğdu.

Türkan, klasik Türk müziği ve Tango yorumcudur. Dilek Türkan, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nın Ses Eğitimi bölümünden 1994 yılında mezun oldu. Türkan, 1996 senesinde TRT İstanbul Radyosu'da çalışmaya başladı. İstanbul ve Ankara radyolarında ve TRT televizyonunda programlar gerçekleştirdi.

Dilek Türkan, İstanbul Hanımları, İncesaz ve  çeşitli başka gruplarla konserler yaptı. Yarkın Ritim Grubu'nun Kervansaray, İncesaz'ın Dört/Mazi Kalbimde ve Altı/Kalbimdeki Deniz albümlerinde solist ve yine İncesaz Grubu'nun Üç/İstanbul'a Dair albümünde vokal oldu. Bunların dışında kendisinin dizi müziği ve Türk müziği albümleri bulunmaktadır.

Dilek Türkan, 2005 senesinde Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu'na girdi. Akabinde 2006 senesinde de İstanbul Devlet Klasik Türk müziği Korosu'na ses sanatçısı olarak katıldı. Türkan, 2009 senesinde 2008 Mavi Nota Müzik Ödülü'nü kazandı. 

Dilek Türkan, 18 Haziran 2013 tarihinden itibaren İncesaz'dan ayrıldı.

DİLEK TÜRKAN EVLİ Mİ?

Dilek Türkan, TRT İstanbul Radyosu klasik kemençe sanatçısı Derya Türkan ile evlidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!