DOLAR
13.72 0.41
EURO
15.57 0.38
ALTIN
786.58 1.29
BIST
1,910.41 1.61

Destan dizisinin 'Alpagu Han'ı Selim Bayraktar kimdir? Selim Bayraktar aslen nereli, kaç yaşında?

ATV ekranlarında izleyiciyle buluşan 'Destan' dizisi ilk bölümüyle izleyiciden tam puan alırken dizide Alpagu Han karakterine hayat veren Selim Bayraktar da oyunculuğu ile beğeni topladı. Hal böyle olunca Selim Bayraktar'ın da hayatı merak edilmeye başlandı. Peki, Selim Bayraktar kimdir? Detayları haberimizde...

Kimdir 24.11.2021, 12:03
Destan dizisinin 'Alpagu Han'ı Selim Bayraktar kimdir? Selim Bayraktar aslen nereli, kaç yaşında?

Destan dizisi ilk bölümüyle izleyicilerden tam puan almayı başardı. Başrollerinde Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar'ın yer aldığı dizide; 8. yüzyılda, Orta Asya topraklarında hayatını sürdüren Türk boyları arasındaki düşmanlık ve çocukluğundan itibaren intikam ateşiyle yetişmiş dağ savaşçısı Akkız konu ediliyor. Dizinin yönetmenliğini Emir Khalilzadeh yaparken dizinin oyuncu kadrosu ve senaryosu önümüzdeki günlerde çok daha fazla adından söz ettirecek gibi duruyor. Özellikle Alpagu Han karakterine hayat veren oyuncu Selim Bayraktar'ın ilk bölümdeki oyunculuğu çok beğenilrken, hakkındaki bilgiler de merak edilmeye başlandı. Peki, Selim Bayraktar kimdir? Selim Bayraktar kaç yaşında? Selim Bayraktar aslen nereli? İşte tüm detaylar...

SELİM BAYRAKTAR KİMDİR?

Selim Bayraktar, 17 Haziran 1975 yılında Irak, Kerkük’de dünyaya geldi. Bir petrol şirketinde çalışmak üzere Irak'a giden Köyceğiz’li bir baba ile Kerkük’lü Türkmen annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Selim Bayraktar'ın bir de ablası vardır. Selim Bayraktar ilkokulunu Kerkük’de okudu.

Irak ordusunda yer almamak için ailesi ile beraber çocuk yaşında Türkiye'ye gelen Bayraktar, dört sene boyunca Eskişehir'de yaşadı. Ortaokul eğitimini de bu süreçte Eskişehir'de tamamladı. Ardından Antalya'ya göç eden Selim Bayraktar, lise eğitimini de Antalya'da tamamladı. Lisede okduğu dönem Tiyatro atölyesinde kurslarda yer aldı. Daha sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü gitti ve 2000'de mezun olduktan sonra Antalya'da hayatını sürdürmeye başladı. Mezun olduğun dönem ataması yapılamadığından bir yıl “Paris Sirki” isimli sirkte palyaço olarak çalıştı. Bu süreçte yurtdışı turnelerine gitti. Balkanski kardeşlerle  beraber sirk akrobasisi ve illüzyon çalışmalarında bulundu. Askerlik görevinin sonrasında Devlet Tiyatrosu sınavları açıldı ve sınava girdi. Sınavı kazanan Selim Bayraktar, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda kadrolu olarak başladı. 2007 senesinde Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’ndan Antalya Devlet Tiyatrosu’na atandı.

2006 yılında Köprü adlı dizide Erdal karakterine hayat verdi. 2009 yılında ise Bir Bulut Olsam adlı dizide Mahmut Paşa karakterini oynadı.

2012 senesine gelindiğinde ekranlarda fırtınalar estiren ve reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Selma Ergeç, Nebahat Çehre, Okan Yalabık ve bir çok oyuncu ile birlikte oynama fırsatı yakaladı. Hayat verdiği Sümbül Ağa karakteri ile yıldızı parlayan Selim Bayraktar, 2014 senesinde Aşk Sana Benzer adlı filmde Aykut karakterine hayat verdi.

2005 senesinden beri Devlet Senfoni Orkestrası'nda müzisyen Bihter Bayraktar ile dünya evine giren Selim Bayraktar, 1.70 metre boyunda ve 75 kilo olup İkizler burcudur.

SELİM BAYRAKTAR'IN ROL ALDIĞI YAPIMLAR

Ağlama Anne (TV Dizisi - 2018 ) (Ali Osman) 

Arada (Sinema Filmi - 2017) (Resul)

Çoban Yıldızı (TV Dizisi - 2017 ) (Zekkar Karakaya)

Ufak Tefek Cinayetler (TV Dizisi - 2017 ) (Edip)

Görünen Adam (TV Dizisi - 2017) (Eşref Şerif)

Cingöz Recai (Sinema Filmi - 2017) (Adil)

7YÜZ (TV Dizisi - 2017)

Vezir Parmağı (Sinema Filmi - 2016)

İstanbul Kırmızısı (Sinema Filmi - 2016)

Kanlı Girdap (Sinema Filmi - 2016) (Ali)

Daha (Sinema Filmi - 2016)

Orman (Kısa Film - 2015) (Ali)

Gecenin Kraliçesi (TV Dizisi - 2015) (Hakan)

Ahirim Sensin (TV Dizisi - 2015) (Hakan)

Kırmızı (Sinema Filmi - 2014 ) (Gökhan)

Aşk Sana Benzer (2014 - Sinema Filmi) (Aykut)

Muhteşem Yüzyıl (TV Dizisi - 2011 – 2013) (Sümbül Ağa)

Büyük Oyun (2009 – Sinema Filmi) (Kaçakçı Lideri) 

Bir Bulut Olsam (TV Dizisi - 2009) (Mahmut Paşa) 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!