DOLAR
12.89 4.17
EURO
14.53 3.73
ALTIN
738.09 3.54
BIST
1,808.79 1.82

Çetin Altay kimdir, aslen nereli? Çetin Altay'ın annesi neden öldü?

Karadeniz filmlerinin vazgeçilmez ismi Çetin Altay'ın annesi vefat etti. Haberi alan vatandaşlar Çetin Altay kimdir? Çetin Altay aslen nereli? Çetin Altay'ın annesi neden öldü? Çetin Altay kaç yaşında? Sorularına yanıt aradı...

Kimdir 25.11.2021, 13:23 25.11.2021, 14:20
Çetin Altay kimdir, aslen nereli? Çetin Altay'ın annesi neden öldü?

ÇETİN ALTAY KİMDİR?

Çetin Altay, 1 Ocak 1977 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Çetin Altya aslen Trabzonludur. Altay oyunculuk mesleğini yapıyor ve Sihirli Anahtar ajansı bünyesinde yer alıyor. Oyunculuk kariyerinde pek çok dizi ve filmde rol oynamıştır. Özellik Oflu Hoca'nın Şifresi,Moskova'nın Şifresi: Temel, Altındağlı, Bana Bir Soygun Yaz, Sümela'nın Şifresi: Temel kariyerinde önemli yer eden yapımlardır. 

Bir dönem Leman Dergisi’nde senaristlik yapan Çetin Altay, oyunculuğa ise tek kişilik gösteri olan stand up gösterileriyle başladı. Ardından bir tiyatro grubu kurdu ve doğaçlama oyunlar oynamaya başladı.

Leman Dergisi’nin ardından tek başına bir sitcom yazdı. Mynet’te klipler ve diziler ile dalga geçen videolar ile ses getirdi. Türkiye'deki ilk sanal ortamdaki sitcom’u orada yaptı. Bu iş sona erdikten sonra da Ömer Faruk Sorak ile fındık reklamı çekimlerini yaptı. Reklam filmindeki başarılı oyunculuğundan dolayı Mustafa Altıoklar’dan dizi teklifi geldi. “Emret Komutanım” dizisinde yer almaya başladı.

Çetin Altay, çeşitli televizyon dizileri ve sinema filmlerinde rol aldı. 2005 – 2007 seneleri arasında “Emret Komutanım” isimli dizide "İdris Fındıkoğlu" karakterine hayat verdi. 

2015 senesinin Kasım ayında vizyona giren, Cem Yılmaz'ın hem yazıp hem yönettiği dördüncü filmi olan “Ali Baba ve 7 Cüceler” isimli sinema filminde Cem Yılmaz ve Zafer Algöz ile başrolde yer aldı. Son olarak 13 Mayıs'ta vizyona girmiş olan "Oflu Hoca'nın Şifresi 2" adlı filmde başrol olarak oynadı.

Oyuncu Çetin Altay 5 yıllık sevgilisi Gamze Kaçmaz'la 2017 senesinde nikah masasına oturdu. Çiftin 2018'de dünyaya gelen bir kız çocukları var.

ÇETİN ALTAY'IN ANNESİ NEDEN ÖLDÜ?

Ünlü oyuncu, annesi Sadiye Altay'ın vefatını sosyal medya hesabından açıkladı. Altay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; ''Çok üzgünüm Annem… Çok üzgünüm yoksun artık ve bir daha olmayacağını bilmek o kadar acıtıyor ki canımı… Çok başka bir duyguymuş artık bir daha olmayacağına alışmaya çalışmak ve bir daha istesem de tartışamayacağımızı bilmek en çok da bu dokundu bana! Meğer o çok darlandığımı zannettiğim tartışmalar ne güzelmiş de kıymetini bilememişim cehaletimden… Öyleymiş gerçekten şimdi anladım ama çok geç tabi… Seni bilerek hiç üzmedim ama bilmeyerek, istemeyerek üzdüğüm her an için çok özür dilerim. Yattığın yer nur dolsun mekanın cennet olsun. Allah gani gani rahmet eylesin… Hayatın en gerçeği olan ölüm bizi şimdilik ayırdı ANNEM ama şimdilik… Seni çok seviyorum. ANNEM gerçekten çok canım yandı… Çok' ifadelerini kullandı.  Oyuncu, "Sevgili annemiz Sadiye Altay hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi, 25 Kasım Perşembe günü kaldırılacaktır. Başımız sağ olsun." dedi. Öte yandan ölüm nedenine dair bir açıklama paylaşmadı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!