DOLAR
12.83 3.73
EURO
14.50 3.51
ALTIN
736.63 3.33
BIST
1,808.79 1.82

Cengiz Kurtoğlu kimdir, kaç yaşında? Cengiz Kurtoğlu neden bıçakla saldırdı?

Cengiz Kurtoğlu'nun bıçaklı saldırı gündeme bomba gibi düştü. Hal böyle olunca sanatçı hakkında araştırmaya girişen vatandaşlar; Cengiz Kurtoğlu kimdir? Cengiz Kurtoğlu neden bıçakla saldırdı? Cengiz Kurtoğlu aslen nereli? Cengiz Kurtoğlu kaç yaşında? Cengiz Kurtoğlu tutuklandı mı? Gibi sorulara cevap aradılar.

Kimdir 25.11.2021, 13:08
Cengiz Kurtoğlu kimdir, kaç yaşında? Cengiz Kurtoğlu neden bıçakla saldırdı?

CENGİZ KURTOĞLU KİMDİR?

Cengiz Kurtoğlu, 5 Mayıs 1959 yılında Artvin Arhavi'de dünyaya geldi. 61 yaşındaki sanatçının, şarkılarında aşk acısı gibi bireysel konuları yoğunlukta geçer. Buna en iyi örnek Yorgun Yıllarım adlı albümüdür.

Karadenizli olan Cengiz Kurtoğlu, eğitim hayatını Artvin`de tamamladı. Memleketinde yer alan çay fabrikasında memur olarak çalışma hayatına başlayan Kurtoğlu, ardından  Arhavi`de "Ciha Dağı Efsanesi" adlı bir orkestra kurarak müzik kariyerine giriş yaptı. Kurtoğlu 1979 tarihinde askerlik için Ankara`ya gitti ve ilk çocuğu Orçun o dönem doğdu. Dönüşte bir dönem daha Artvin'de kalan Cengiz Kurtoğlu, 1982 yılında İstanbul`a geldi ve ilk müzik kaydını dönemin ünlü plakçılarından Şahin Özer`e yolladı. 1984 yılında ilk albümü Sen Sözden Anlamaz Mısın'ı piyasaya sürdü. Gelin Etmişler, Unutulan, Gelin Olmuş Gidiyorsun, Okul Yılları,Bizim Şarkımız, Küllenen Aşk, Resmini Öptüm de Yattım, Kabul Edemem, Gece Olunca, Yıllarım, Liselim, Duvardaki Resim, Daha Yokluğunun İlk Akşamında gibi şarkılarıyla müzik piyasasında adından söz ettirmiştir.

CENGİZ KURTOĞLU EŞİ VE ÇOCUKLARI KİMDİR?

Cengiz Kurtoğlu'nun eşinin adı Fatma Kurtoğlu'dur ve Orçun Bora, Aylin ve Aydın isimlerinde 3 çocukları vardır. 

CENGİZ KURTOĞLU BIÇAKLI SALDIRI

cengiz Kurtoğlu, arkadaşı olan Tolga Yücel'in İstanbul Sarıyer’de yer alan bir restoranda düzenlendiği doğum günü partisine gitti. Kurtoğlu'nun oturduğu masada iş adamı Mustafa Can da yer alaıyordu.İddiaya göre, Mustafa Can ile Cengiz Kurtoğlu arasında henüz bilinmeyen bir sebeple tartışma çıktı. Sinirlerine hakim olamayan Kurtoğlu, daha sonra masadan aldığı servis bıçağıyla Orhan Gencebay'a hakaret ettiğini söylediği Mustafa Can'a saldırdı. Olayın sonrasında çevredekiler araya girerek duruma müdahale etti. Ünlü müzisyen, iş adamının şikayeti üzerine Sarıyer Asayiş Büro'da ifade verdi. Kurtoğlu, işadamı Can hakkında “Uyarmama rağmen sanatçılara hakaret etti, bıçakla değil tırnağımla yaralandı” dedi.

CENGİZ KURTUOĞLU TUTUKLANDI MI?

Cengiz Kurtoğlu ifadesinin ardından serbest bırakılırken davanın ise devam ettiği öğrenildi.

CENGİZ KURTOĞLU ALBÜMLERİ

Usta Çırak 
Saklı Düşler 
Sessizce 
Erkan Ocaklı Türküleriyle 
Canın Sağolsun 
Ayrılık Saati 
Sensiz Olmuyor 
Yorgun Yıllarım 
Sindomax
Yalancı Bahar
Sözlerim Sevenlere
Gözü Yaşlı Yaşanmıyor 
Unutulmayanlar 2 
Hain Geceler 
Unutulmayanlar 
Seviyorum 
Seven Benim 
Cengiz Kurtoğlu 93 Konseri 
#Sensiz Kutladım 
Dostlar Tavernası 3 
Gözlerin 
Aşkımız İçin 
Dostlar Tavernası 2 
Hayatımı Yaşıyorum 
Salimin Tavernasında Krallar Elele 
Dostlar Tavernası 
Bizim Şarkımız 
"Şampiyonluk Gecemiz (albüm) " en büyük cimbom" 
Yıllarım 
Unutulan 
Sen Sözden Anlamaz Mısın?

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!