banner2

Cem Belevi kimdir, kaç yaşında? Cem Belevi'nin sevgilisi kim?

Son zamanlarda özel hayatıyla gündeme gelen Cem Belevi'nin hayatı merak ediliyor. Oyuncu Cem Belevi kimdir, nereli ve kaç yaşında? Cem Belevi'nin sevgilisi...

Kimdir 06.03.2021, 11:50 06.03.2022, 11:52
Abone ol
Cem Belevi kimdir, kaç yaşında? Cem Belevi'nin sevgilisi kim?

Son zamanlarda aşk dedikodularıyla sık sık gündeme gelen oyuncu Cem Belevi'nin hayatı merak ediliyor. Sevenleri, Cem Belevi kimdir, nereli ve kaç yaşında? Cem Belevi'nin sevgilisi ve eski sevgilisi kim? sorularının cevaplarını arıyor. İşte Cem Belevi dizileri, şarkıları ve tüm detaylar...

CEM BELEVİ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Sevilen oyuncu ve şarkıcı Cem Belevi, 4 Haziran 1987 tarihinde İzmir’de doğdu. Yakışıklı oyuncu küçük yaşlarda müzik ile ilgilenmeye başladı. Ressam bir anne ile müzisyen bir babanın oğlu olan Belevi, 7 yaşında ailesinin de desteği ile piyano dersleri almaya başladı. Küçük yaşlarda piyano ile müziğe ilk adımlarını atan oyuncu, 13 yaşında ''kendimi en iyi ifade ettiğim enstrümanım'' dediği gitarla tanıştı.

Öğrencilik döneminde birçok konser veren ve şarkı söylediği her mekanda beğeni toplayan Cem Belevi, ilk bestelerini de öğrencilik yıllarında yapmaya başladı.

Lise öğrenimini tamamlamasının ardından 18 yaşında vizyonunu genişletme ve farklı kültürleri tanıma isteği üzerine üniversite eğitimini İngiltere’de almaya karar verdi ve 5 yıl boyunca orada eğitim aldı.

Söz yazarı ve şarkıcı olarak da tanınan Cem Belevi, İngiltere’de ilk 6 ay Cambridge'de dil eğitimi aldıktan sonra 1 sene Londra David Game College’ta ekonomi okudu. Daha sonra 3 yıl boyunca Brunel Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme eğitimi alarak üniversite eğitimini başarıyla tamamladı.

Londra’da yaşadığı dönemde şehrin büyüleyici ve romantik atmosferinde onlarca şarkı sözü yazan ve beste yapan Cem Belevi, orada kaldığı dönemde müzik üzerine de eğitim aldı. Belevi, London Scholl Of Contemporary Music (LCCM)’te; Blues, Jazz ve Şan eğitimi almasının dışında, orada bulunan birçok dernek organizasyonunda ve çeşitli etkinliklerde şarkılarını söyleme fırsatı buldu.

Sevilen oyuncu Belevi, üniversite yıllarından sonra Londra’da dünyaca ünlü bir şirkette çalışarak iş hayatına başladı. İş hayatına atılmasından kısa süre sonra profesyonel olarak müzik yapma ve şarkı söyleme isteğini daha fazla ertelememek adına, çevresinin de baskısıyla Londra'daki işini ve hayatını bırakarak Türkiye'ye döndü ve 2011 yılında albüm çalışmalarına başladı.

''Bilmezsin'' isimli albümle çıkış yapan Cem Belevi, bu albümdeki tüm şarkıların sözlerini kendisi yazdı.

Daha sonra 2015 yılında Ayshe ile düet yaptığı "Kim Ne Derse Desin" şarkısıyla büyük beğeni topladı. Yine aynı yıl 2015 yılında "Sevemez Kimse Seni", 2016 yılında ise yeni şarkısı "Sor" ile sevenlerinin karşısına geçti. Cem Belevi, 2017 yılında çıkardığı "Aç Kollarını" isimli şarkı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bir çok dizide kamera karşısına geçen Cem Belevi İnadına Aşk isimli dizi ile tanınırlığını artırdı.

CEM BELEVİ'NİN SEVGİLİSİ KİM?

Sevilen şarkıcı ve oyuncu Cem Belevi, 2016 yılında oyuncu Zehra Yılmaz ile aşk yaşamaya başladı. Sevgilisi Zehra Yılmaz’a geçtiğimiz yıl doğum gününde Poyrazköy sahilinde evlilik teklifi eden Belevi, nikah için daha vakit var olduğunu dile getirmişti. Yakışıklı oyuncu, çok geçmeden Yılmaz ile ilişkilerini gözden geçirme kararı aldıklarını açıklamıştı. Bu ilişkisi biten Belevi, şimdilerde şarkıcı İrem Derici ile aşk yaşıyor.

Daha sonra adı ünlü şarkıcı İrem Derici ile aşk iddialarına arkadaş oldukları cevabını veren Belevi, Derici'nin konserlerine katılmayı ve samimi pozlar vermeyi ihmal etmedi. Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Söylemezsem Olmaz programının sunucusu Bircan Bali'yi izlediğini ve beğendiğini dile getiren yakışıklı oyuncunun adı bu defa da Bali ile aşk dedikodularına karıştı.

Gazetecileri bu iddiaları kendisine sorması üzerine Belevi, bu iddiaların doğru olmadığını belirterek "Bu gece Tan’ı dinlemeye geldim, sevdiğim bir ses. Çeşme'de denk geldik sohbet ettik Bircan Bali ile. İrem gibi o da sevdiğim tanıdığım bir arkadaşım" dedi. Cem Belevi'nin şu an bir ilişkisi olmadığı söyleniyor.

CEM BELEVİ'NİN DİZİLERİ

2015/ 2016 – İnadına Aşk/ Deniz Aras

2016 - Kaçın Kurası/ Pars

2016 – Rengarenk

2017 – Kalk Gidelim

2018 - Cennetin Gözyaşları

2019 - Kalk Gidelim / Sinan

2021 – Menajerimi Ara

CEM BELEVİ'NİN FİLMLERİ

2021- Benden Ne Olur? / Efe

2016 – Yıldızlar Da Kayar – Das Borak

CEM ELEVİ'NİN ALBÜMLERİ

2013 – Bilmezsin

Single – EP

 2014 – Kim Ne Derse Desin (feat. Ayshe)

2015 – Sevemez Kimse Seni

2015 – Hayat Belirtisi

2015 – Sor

2016 – Alışamıyorum

2017 – Dumanlı Sevda

2017 – Aç Kollarını

2018 – Mışıl Mışıl

2018 – Yedi Düvel

2019 – Bundan Sonra

2019 – Farkında Mısın?

2020 – Kaç Kere Sever İnsan?

2020 – Adaleti Yok (feat. Tetik)

2020 – Farkında Mısın?

2020 – Bundan Sonra

2020 – Leyla & Mecnun

2021 – Leyla & Mecnun

2021 – Dön Bebeğim

2021 – Buz Yanığı

2021 – Bilmez

2021 – Melekti Sanki

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!