Canan Kaftancıoğlu kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve evli mi? İşte Canan Kaftancıoğlu’nun hayatı ve biyografisi.

Kimdir 12.05.2022, 15:38 12.05.2022, 15:38
Abone ol
Canan Kaftancıoğlu kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli?

2018 yılında gerçekleşen CHP 36. İl Kongresi’nde İstanbul İl Başkanlığı görevine seçilen ve halen görevine devam etmekte olan Canan Kaftancıoğlu’nun hayatına dair merak edilen ayrıntıları sizler için derledik. Peki Canan Kaftancıoğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli ve evli mi? İşte CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hayatı ve biyografisi. 

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR? 

3 Şubat 1972 tarihinde Ordu’nun Mesudiye İlçesi’nde dünyaya gözlerini açan Canan Kaftancıoğlu, ilk, orta ve lise öğrenimlerini doğduğu şehir Ordu’da tamamladıktan sonra lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 1995 yılında mezun olmuştur.  

Mesleki hayatına 1995 yılında Sivas Suşehri Devlet Hastanesi’nin acil biriminde doktor olarak başlayan Kaftancıoğlu, ardından 1997 yılında ise yüksek ihtisas eğitimine İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda başlamış ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda (TİHV) vaka taraması yaparak yazdığı "İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi" başlıklı teziyle de yüksek ihtisasını tamamlamıştır. 

CANAN KAFTANCIOĞLU’NUN SİYASİ HAYATI 

Siyasi kariyerinde ise 2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Canan Kaftancıoğlu, 14 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleşen CHP 34. Olağan İstanbul Kongresi’nde il yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.  

2012-2014 tarihleri arasında ise İl Başkan Vekili ve Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Kaftancıoğlu, 2016 yılında gerçekleştirilen partisinin 35. Olağan Kurultay’ında ise Parti Meclisi üyeliği görevine seçilmiştir.  

Canan_Kaftancıoğlu_kimdir

Daha sonra 13 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen CHP 36. İstanbul İl Kongresi’nde ise CHP İstanbul İl Başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu, aynı zamanda partisinin İstanbul’da görev alan ilk kadın İl Başkanı olmaktadır. 

İki yıl sonra 9 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen CHP 37. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde ise yeniden İl Başkanlığı görevine seçilen Kaftancıoğlu, halen bu görevine devam etmektedir. 

CANAN KAFTANCIOĞLU EVLİ Mİ? 

Ayrıca Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olan Canan Kaftancıoğlu’nun, Çağım Işık adında da bir kızı vardır.

CANAN KAFTANCIOĞLU' NA 5 AYRI SUÇTAN HAPİS CEZASI VERİLDİ

Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı.
Yargıtay, Kaftancıoğlu'na 2 ayrı suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!