banner2

Burak Kut kimdir? 23 Nisan için konser veren Burak Kut kaç yaşında, eşi kim?

Burak Kut, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Samsun'da küçüklere konser verdi. Bu haber sonrasında vatandaşlar Burak Kut'un hayatını araştırmaya başladı. İnternette Burak Kut kimdir aramaları yapılıyor. Peki Burak Kut kimdir? 23 Nisan için konser veren Burak Kut kaç yaşında, eşi kim?

Kimdir 23.04.2022, 10:14
Abone ol
Burak Kut kimdir? 23 Nisan için konser veren Burak Kut kaç yaşında, eşi kim?

Burak Kut, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Samsun'da konser verdi. Sahnesini çocuklarla paylaşan Burak Kut konserinde eğlenceli anlar yaşandı. Bu olay sonrasında vatandaşlar internette Burak Kut hayatını araştırmaya başladı. Peki Burak Kut kimdir? 23 Nisan için konser veren Burak Kut kaç yaşında, eşi kim?

BURAK KUT KİMDİR?

Burak Kut, 27 Ağustos 1973 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Burak Kut, müziğe Çapa Ortaokulu'na gittiği zamanlarda okul orkestrasıyla gerçekleştirdiği çalışmalarla başladı. Daha sonra Şehremini Lisesi'ne devam eden sanatçı Burak Kut, müzik derslerinin olmaması gerekçesiyle, ikinci senesinde olsa da oradan ayrılarak İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne sınavları sonrasında okula girdi. Sanatçı okulda flüt ve piyano eğitimi gördü. Okul korosunun solistliğini yaptığı lise zamanlarında hem kendi okulu, hem de Kabataş Erkek Lisesi adına katıldığı yarışmalarda 3 yıl üst üste birincilik kazandı.

Burak Kut, mezuniyetinden sonra Hakan Peker'in sahibi olduğu Peker Müzik ile anlaşma sağlayarak ilk albümü olan Benimle Oynama / Çılgınım'ı piyasaya sürdü. Müzikleri ve kişiliğiyle beğenilen Burak Kut hem müziği, hem de kişiliğiyle bir anda dikkatleri çekti ve Türkiye'nin Bebetosu lakabıyla tanındı. Sanatçı, milyon barajına yakın bir tiraj elde ettiği bu albümü sonrasında iki yılda 300'e yakın konser gerçekleştirdi. Birçok başarıyı beraberinde getiren bu albümle birlikte, o yıllarda Türkiye'de verilen hemen hemen bütün müzik ödüllerinin sahibi olan Burak Kut,  Avrupa "MTV Local Hero" ödülünü de aldı.

İkinci albümü "Nereden Geldim, Nerelere Gideceğim" sonrasında Burak Kut, söz ve beste yazmaya yoğunlaştı. "Yaşandı Bitti" isimli parçasına New York' ta çekilen klibi herkes tarafından çok beğenildi. Albüm çalışmalarının dışında da müzik etkinliklerini sürdüren sanatçı Kut; Sarah Brightman ile düet gerçekleştirdi.

Burak Kut, "Notre Dame'ın Kamburu" isimli filmin müziğini ve seslendirmesini yaptı. Aynı projeyi Yunanistan'da yapan ünlü Yunanlı şarkıcı Sakis Rouvas ile şarkı söyledi ve Kıbrıs - Yeşil Hatta birlikte verdikleri konser ile Abdi İpekçi Barış Ödülü'nü kazandı. Burak Kut, daha sonra tüm söz ve besteleri kendisinin olan 3. albümü "Küçük Prens" i kendi şirketinden çıkardı ve müzik hayatına yeni anlaşma imzaladığı Unıversal Müzik'te devam etti.

2000 Eylül ayında yine tüm söz ve bestelerinin kendinin olan "Burak Kut" isimli 4. albümünü ise Universal Müzik'ten piyasaya sürdü. 2007 senesinde "Komple" adlı albümünü Doğan Müzik Company'den çıkardı. 2009 senesinde "İlaç" adlı Rock müzik ağırlıklı albümü müzik piyasasına sürüldü. 2013 senesinde "Sevginin Her Hali" adındaki Maxi Single albümünü çıkardı.

Burak Kut, 2014 senesinde "Ankara'nın Dikmen'i" isimli dizide başrol oynadı. Kut'un rol arkadaşları Bülent Emrah Parlak, Hande Katipoğlu, Özlem Aydın'dır.

BURAK KUT EŞİ KİM?

Burak Kut, 2011 senesinde Cansel Yeni ile evlendi. Çiftin 2011 yılında Aden Bucan isimli bir kızı vardır.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!