DOLAR
9.3466 0.17
EURO
10.9009 0.46
ALTIN
533.50 0.76
BIST
1417.7 0.58

Bennu Gerede kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Sosyal medyada yaptığı paylaşım ve yorumlarla sık sık gündeme gelen Bennu Gerede kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Kimdir 11.10.2021, 17:47
Bennu Gerede kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Sosyal medyada, oğlunun fotoğrafına yaptığı yorumla bir kez daha gündem konusu haline gelen Bennu gerede kimdir? Bennu gerede kaç yaşındadır ve dedesi kimdir?

BENNU GEREDE KİMDİR?

Bennu Gerede, takvimler 30 Ağustos 1971'u gösterirken İstanbul'da dünyaya gözlerini açtı. Doktor bir baba ve senarist bir annenin kızı olan Gerede'nin dedesi tarihimizde çok önemli bir kişiliktir. Kurtuluş Savaşı gazisi, aynı zamanda Atatürk’ün yaveri, eski büyükelçi albay Hüsrev Gerede'dir.

BENNU GEREDE BİYOGRAFİSİ

Bennu Gerede'nin ablası Şiva Fas‘da hayatını devam ettirmektedir. Bennu Gerede altı aylık bebekken babasının işi münasebetiyle ailecek New York‘a taşınmak durumunda kaldılar. Babası Birleşmiş Milletler doktoru olarak 15 yıl New York‘da aktif görev gerçekleştirdi.

bennu gerede kimdir

Bennu Gerede, lisans öğrenimini ABD. New York’da bulunan Parsons School of Art’ta üniversitesinde fotoğrafçılık bölümünde gerçekleştirdi. Eğitimini tamamladıktan ablası Şiva ile birlikte İstanbul’a geldi ve burada mankenlik, fotomodellik, oyunculuk yaptı. Gerede'nin anne ve babası ölene kadar hiç boşanmamış ama ayrı yaşamaya başlamışlardır. 

Bennu ve ablası Teşvikiye’de annesinde kalırken, Bennu Gerede, bir zaman sonra Fransa‘nın güneyine yatılı okula gitti ve burada 4 yıl daha fotoğrafçılık eğitimi aldı. Daha sonra Türkiye’ye dönerek eğitimini aldığı fotoğrafçılık üzerine mesleğini icra etmeye başladı. Bennu Gerede, uzun yıllar New York‘ta yaşam sürdü. Dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok fotoğraf sergileri açtı ve çektiği fotoğrafları burada sergiledi.

BENNU GEREDE KARİYERİ

Bennu Gerede, oyunculuğa yönelik ilk adımını 1989 yılında TRT için çekilen “İz Peşinde” dizisinde canlandırdığı Füsun karakteriyle attı. İlk sinema filmi ise 1991 yapımı, yönetmenliğini ve senaristliğini Ersin Pertan‘ın yaptığı” Kurt Kanunu” adlı film oldu.

Aşk Ölümden Soğuktur adlı İkinci filminde Kadir İnanır ile başrolde yer aldı. Bu filmin yönetmeni olan ve senaryosunu da yazan annesi Canan Gerede Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi yönetmen Bergen‘in hikayesini anlatıyordu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?