Ali Ekber Ertürk kimdir, neden öldü? Ali Ekber Ertürk nereli, kaç yaşında, mesleği ne?

Gazeteci Ali Ekber Ertürk'ün hayatını kaybettiği öğrenildi. Ertürk'ün hayatı ile ilgili araştırma yapanlar, "Ali Ekber Ertürk kimdir, neden öldü? Ali Ekber Ertürk nereli, kaç yaşında, mesleği ne?" sorusuna yanıt aranıyor.

Kimdir 23.05.2022, 22:52 24.05.2022, 00:10
Abone ol
Ali Ekber Ertürk kimdir, neden öldü? Ali Ekber Ertürk nereli, kaç yaşında, mesleği ne?

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, gazeteci Ali Ekber Ertürk'ün hayatını kaybettiğini açıkladı. Peki, Ali Ekber Ertürk kimdir, neden öldü? Ali Ekber Ertürk nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Merak edilenler haberde...

Nazlıaka, şu ifalere yer verdi:

"Geçmişte Meclis’e taşıdığım birçok konuyu haberleştiren, mesleğini hakkını vererek yapan, değerli gazeteci Ali Ekber Ertürk'ü kaybettiğimizi üzülerek öğrendim. Başta sevgili eşi Hanife Hanım olmak üzere tüm sevenlerine dayanma gücü ve başsağlığı diliyorum.Yattığı yer incitmesin..."

Sivas’ta toprağa verilecek olan Ertürk için yarın saat 11.00'de Sözcü Gazetesi önünde ve 13.30'da da Tuzluçayır Cemevi'nde tören düzenlenecek.

ALİ EKBER ERTÜRK KİMDİR, NERELİ?

Ankara gazeteciliğinin tecrübeli isimlerinden ve 7 yıldır Söszcü Gazetesi'nde görev yapan Ali Ekber Ertürk, Günaydın, Sabah, Akşam, Star gazetelerinde çalıştı. Siyaset muhabirliğinde uzman olan Ertürk, Milli Görüş çizgisindeki partilerden Refah, Fazilet, Saadet ve AKP'yi de yakından takip etti.

Başarılı birçok habere imza atan Ertürk, yazdığı haberlerle onlarca ödüle layık görüldü. En son 25 Ekim 2021'de “Rektörün Torpili” haberi nedeniyle Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından yılın başarılı gazetecisi ödülünü kazandı. Ertürk'ün “Güneşin Evlatları” ve “Tehlikeli Bir Muhabirin Anıları” adlı iki kitabı da bulunuyor.

Hanife Ertürk ile evli olan Ali Ekber Ertürk'ün Aren (7) ve Hezal (8) adlı iki çocuğu da vardı. Vefat haberini öğrenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hanife Ertürk'ü arayarak başsağlığı diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!