DOLAR
13.72 0.41
EURO
15.57 0.38
ALTIN
786.58 1.29
BIST
1,910.41 1.61

Ahmet Çakar kimdir, kaç yaşında? Ahmet Çakar neden ve ne zaman kurşunlandı?

Ahmet Çakar enteresan çıkışlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Sözleriyle gündem yaratan eski hakem; Ahmet Çakar kimdir? Ahmet Çakar kaç yaşında? Ahmet Çakar aslen nereli? Ahmet Çakar'ın asıl mesleği ne? Detaylar haberimizde...

Kimdir 22.11.2021, 12:14 22.11.2021, 12:18
Ahmet Çakar kimdir, kaç yaşında? Ahmet Çakar neden ve ne zaman kurşunlandı?

Ahmet Çakar, yıllardır televizyonlarda yaptığı yorumlar ile gündem olmayı başarıyor. İlginç çıkışları ve keskin yorumlarıyla bazen sempati bazen antipati toplayan Ahmet Çakar'ın hayatı merak ediliyor. Peki, Ahmet Çakar kimdir? Ahmet Çakar'ın asıl mesleği nedir? Ahmet Çakar Galatasaray Fenerbahçe maç yorumu nedir? Detaylar haberimizde...

AHMET ÇAKAR KİMDİR?

Ahmet Çakar 3 Ağustos 1962 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Asıl mesleği doktorluk olan Çakar, eski hakem ve şimdinin spor yorumcusudur. Birçok uluslararası maçta hakemlik yapmasını ardından hakemliği bırakan ve futbol yorumculuğuna başlayan Çakar, yorumculuk işinin yanında asıl mesleği olan hekimliği de devam ediyor. Çakar aynı zamanda spor yazarlığı ve yarışma sunuculuğu da yaptı. 1980'de İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olmasının ardından baba mesleğini devam ettirmek adına İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni mezun oldu ve doktor olarak çalışmaya başladı. Ahmet Çakar, hakemlik kariyeri boyunca 100'den fazla uluslararası maç ve derbi karşılaşmasında düdük çaldı. Avrupa Şampiyonası'nda üst düzey maç yöenten iki Türk hakeminden biri olan Çakar, ayrıca Şampiyonlar Liginde görev yapan üç Türk hakeminden biri olarak karşımıza çıkıyor. (Diğer isimler Oğuz Sarvan ve Cüneyt Çakır)

1997 yılında hakemlik kariyerini bitiren ve daha sonra gazete köşe yazarlığı ile radyo ve TV'de yorumculuk yapan Ahmet Çakar, 2001 ile 2004 seneleri arasında Telegol programında yorumculuk yaptı.25 Şubat 2004 tarihinde Mecidiyeköy'de Profilo Alışveriş Merkezi'nin arkasında yer alan hekimlik yaptığı sağlık ocağından çıktığı esnada vücuduna isabet eden beş kurşunla yaralanmıştır. Vurulma nedeni ve vuran kişiler bilinmiyor. Ancak spor programlarında yaptığı keskin yorumlarından ötürü kurşunlandığı düşünülüyor. Taburcu olmasının ardından spor yorumculuğuna geri döndü. Şu anda Sabah gazetesinde spor yazarlığı yapıyor.

Ahmet Çakar aynı zamanda Beyaz TV'de futbol yorumculuğu yapıyor. Çakar bir dönem atv'de yayınlanan Ahmet Çakar'la Zor Karar yarışmasında da sunuculuk yaptı. Daha önce ise FOX'ta yayınlanan Ahmet Çakar'la Şansa Bak isimli yarışma programını sundu. Show Tv'de Var Mısın Yok Musun isimli yarışmayı da bir dönem sunan Çakar, 2009 senesinde gösterime giren Kanal-İ-Zasyon adlı sinema filminde rol aldı. Çakar, halen daha Beyaz Futbol programında yorumculuk yapıyor. Ayrıca Best FM'de her Pazartesi 16:00-17:00 arası futbol sohbeti ve yorumlarını da sürdürüyor.

AHMET  ÇAKAR GALATASARAY FENERBAHÇE DERBİ YORUMU

Ahmet Çakar dün akşam oynanan ve Fenerbahçe'nin 2-1 galip ayrıldığı mücadele sonrası attığı tweet ile gündem oldu. 

'' Hail umut meler utanmıyor musun. Diagnin itmesi nedeniyle golü iptal ediyorsun. Eğer bu faulse, ki faul. Son saniyede Serdar ın berkanı itmesine niye penaltı vermiyorsun... Var hakemi sen de büyük şeytanlık yaptın. Yazıklar olsun ikinize de.....'' sözleri uzun süre tartışıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!