banner2

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Kabil'den dönen vatandaş: Türk olduğum için gurur duydum!

Genel 18.08.2021, 15:27

Taliban'ın Afganistan'daki birçok vilayeti ele geçirmesinin ardından, bölgedeki Türk vatandaşlarının tahliyesi devam ediyor.

Türk Hava Yollarına ait TK 711 sefer sayılı uçakla 22 Türk vatandaşı bugün İstanbul Havaalanı'na güvenli bir şekilde gelirken, tahliye edilen vatandaşlar yolculuklarında verilen hizmetten oldukça memnun kaldıklarını belirtti.

''TÜRK OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYDUM!''

Türkiye'ye dönen yolculardan 8 yıldır NATO'da görev yapan Sadullah Çalık, "Kabil Havalimanı'nın sivil tarafını ele geçirmişlerdi. Halk baskın yaptı havalimanına. Dün sabah büyükelçiliğe başvuruda bulundum. İki saat içerisinde hemen uçak için havaalanına geçmem söylendi. Bayağı güzel bir hizmet vardı. Açıkçası Türk olduğum için bir kez daha gurur duydum.'' dedi.

''DİĞER ÜLKE VATANDAŞLARI ÇANTALARINI BİLE ALAMADILAR''

Çalık, verilen destek ve hizmetin önemine dikkat çekerek, ''Ben bu kadar kaliteli bir hizmet beklemiyorum açıkçası. Sonuna kadar desteklenmiş olmak çok gurur verici. Mesela diğer ülke vatandaşları çantalarını bile alamadılar. Sadece bir sırt çantasına müsaade edildi. Biz bütün çantalarımızı aldık, her şeyimizi aldık. Rahat rahat geldik." açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!