banner2

Yazı stilimiz kişiliğimizi yansıtıyor! Büyük harfle yazan insanlar daha...

Kişinin el yazısı o kadar büyük bazı sırları barındırıyor ki. Bazen bir belgenin doğruluğunu kanıtlamaya yardım eden yazı şekli işin uzmanlarına göre belirli kişilik özellikleri hakkında da ipucu veriyor. Grafologlar sadece yazıya bakarak yüksek tansiyon gibi fiziki bir rahatsızlığın yanında saldırganlık ve şizofreni gibi kişilik özelliklerini teşhis edebiliyor.

Hayat 01.06.2023, 21:26
Abone ol
Yazı stilimiz kişiliğimizi yansıtıyor! Büyük harfle yazan insanlar daha...

El yazısı, basit gibi görünse de aslında çok önemli bir veri kaynağı aslında. Sahte bir imzayı doğrulamak için, imzalı bir notun gerçek olup olmadığını görmek için kanıt niteliği taşıyan el yazısı, kişinin belirli kişilik özelliklerini belirlemek için de kullanılabilir.

Dünyanın dört bir yanındaki grafologlara göre, bir kişinin el yazısından çıkarılamayacak çok az şey var. Bir grafolog, yüksek tansiyon gibi fizyolojik sorunlardan, baskınlık, saldırganlık ve şizofreni gibi kişilik özelliklerine kadar her şeyi yalnızca el yazısından teşhis edebilir.

Harflerinizin boyutu, bir kelimenin diğerine ne kadar yakın olduğu, harflerin şekli ve kağıt üzerindeki baskıya kadar her şey kişiliğinizin karmaşık ayrıntılarını ortaya çıkarabilir.

HARF BÜYÜKLÜĞÜ

Genel olarak harflerin boyutu kişinin utangaç mı yoksa dışa dönük mü olduğunu ortaya çıkarabilir. Klasik çizgili bir kağıda satır başına kadar gelmeyen küçük harflerle yazarsanız, çekingen ve içine kapanık bir kişilik olma ihtimaliniz yüksektir. Çizginin üstünü aşan büyük harflerle yazarsanız, bunun tersi geçerlidir. Başkalarının dikkatini çekmeye çalışan, dışa dönük, kendine güvenen bir kişisinizdir.

KELİMELER ARASI BOŞLUK

Araştırmalar, kelimeler arasında geniş boşluklar bırakanların güçlü bir özgürlük ve bağımsızlık duygusuna sahip insanlar olduğunu, kelimeler arasında küçük boşluklar bırakarak yazmayı seçenlerin ise her zaman başkalarının arkadaşlığını isteyen ve yalnız kalmak istemeyen insanlar olduğunu gösteriyor.

NOKTA

Noktayı çok yükseğe koyanlar son derece yaratıcıdır ve onu, karşılık gelen sesli harfin soluna yerleştirenler erteleyici olma eğilimindedir. El yazınızda nokta yerine daire varsa, karakterinizde çocuksu bir kaliteye sahip olmanız gerekirken, kısa çizgi kullananların başkalarını çok yargılayıcı olduğu söylenir. Yalnızca çok organize ve empatik insanlar elle yazarken i'nin üzerine tutarlı bir şekilde nokta koyarlar.

KÜÇÜK T'NİN YAZIM ŞEKLİ

"t"deki yatay çizginin uzunluğu, bir kişinin kişiliğinin diğer özelliklerini ortaya çıkarır. Uzun çizginin hevesli bir kişiyi tanımlaması gerekirken, kısa çizgi biraz "tembel" olan birini tanımlar.

KAĞIT ÜZERİNDEKİ BASKI

Kağıda bir kalem veya kurşun kalem kullanırken çok fazla baskı uygulayanlar, bir hedefe odaklanmış ve kararlı kişilerdir. Hafif baskı, hassasiyeti ve empatiyi gösterir.

İMZA

İmzanız sizin hakkınızda ne söylüyor? Okunamayan imzalar  mahremiyet arayan ve kapalı bir karakter olan birini ortaya çıkarıyor. Daha okunaklı bir imza ise güveni gö

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!