banner2

Yaz aylarının belası! Bunu yapan herkes sinek çilesinden kurtuluyor

Yaz aylarının gelmesiyle sadece sivrisinekler değil karasinekler de ortaya çıktı. Bu haberimizde sizlere karasineklerden kurtulmanın formülünü açıklıyoruz. Kolay ve basit çözümlerle karasineklerden kurtulmak mümkün! İşte en etkili ve pratik sineklerden kurtulma yolları...

Hayat 11.06.2022, 11:58 11.06.2022, 12:01
Abone ol
Yaz aylarının belası! Bunu yapan herkes sinek çilesinden kurtuluyor

Yaz aylarında ortaya çıkan sineklerden kurtulmak için çeşitli yollar bulunuyor. Sivrisinekler kadar bela olan karasinekler de rahatsız edici bir noktada duruyor. KArasineklerden kurtulmak için basit ve etkili çözümleri sizleri için araştırdık. Bunları uygularsanız sinek derdinden kurtulacaksınız. 

LAVANTA YAĞI

Lavanta yağı karasineklerden kurtulmak için etkili bir yöntemdir. Sinek kovucu bir yağıya sahip olan lavanta yağı; pire, yaprak biti ve siyah böcekler gibi virçok haşereyi de evinden korur.

LAVANTA YAĞLI SİNEK KOVUCU NASIL YAPILIR?

Malzemeler:

1 fincan kadar lavanta yağı, 
1 adet kapaklı teneke kutu, 
sünger ya da bez

Yapılışı:

Lavanta yağına sünger veya bezi batırın. Tenekeye sünger veeya bezi yerleştirin ve kapağı güzelce kapatın. 24 saat boyunca beklettikten sonra kapağı açarak evinizin her köşesine yerleştirerek sineklerin gelmesini engelleyebilirsiniz.

KARANFİL

Sinekler, karanfili hiç sevmez. Peki karanfilli sinek kovucu nasıl yapılır?

KARANFİLLİ SİNEK KOVUCU NASIL YAPILIR?

Malzemeler:

25- 50 kadar karanfil bitkisi, 
2 tane limon

Yapılışı:

Limonu ortadan ikiye kesin. Limonun bir yarısına karanfil sürerek üste gelecek şekilde tabağa koyun. Bu yöntemle kara sinekler gelmeyecektir.

İSPİRTO VE ŞEFFAF POŞET

Karasineklerden bıktıysanız ispirtolu su ile karasineklerden kurtulabilirsiniz. İspirto böcekleri ve sinekleri uzaklaştırma konusunda bir numaradır. İspirtoları şeffaf poşetlerin içine koyup ışık alan bir yere asabilirsiniz.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!