banner2

Vücut ağrılarını geçirmek için... Ağrıları dindirmek ve kaliteli uyuyabilmek için toprağa basın!

Üzerinde negatif enerji olan birine genellikle "toprağa bas da elektriğini alsın" ifadesi kullanılır. Peki böyle bir şey gerçekten var mı? Toprağa basmak sağlık üzerinde ne gibi etkilere sahip? İşte bu konuda merak edilen soruların cevapları...

Hayat 01.10.2022, 16:48
Abone ol
Vücut ağrılarını geçirmek için... Ağrıları dindirmek ve kaliteli uyuyabilmek için toprağa basın!

Toprağa basmak ne işe yarar? Toprağa dokununca vücudumuzda neler meydana gelir? İşte cevaplar...

İnsanlar bazen birbirine dokunduğunda ufak çaplı elektrik çarpmaları meydana gelir. Özellikle teknolojik cihazlara ve manyetik ortamlara maruz kalma sonucu yaşanan bu olay sonrası vücudun yüklendiği enerjinin boşaltılması gerekir. 

Üzerinde negatif enerji olan kişiye "toprağa basması" yönünde tavsiyelerde bulunulur. Peki toprağa dokunmak insan sağlığı üzerinde nasıl bir etkiye sahip hiç düşündünüz mü? 

TOPRAĞA BASMAK KİŞİYİ SAKİNLEŞTİRİR

Toprakta bol miktarda bulunan eksi yüklü iyonlar vücutta biriken elektriği nötralize eder. Kişinin sakinleşmesine ve stresle daha kolay baş etmesine  yardımcı olur.

KALP KRİZİ RİSKİNİ AZALTIR

Çıplak ayakla toprağa basmak kan akışını hızlandırdığı için kalp-damar tıkanıklığı olan bireylerin dolaşım sistemi sağlığını da olumlu etkiler ve kalp krizi riskini azaltır.

UYKUSUZLUĞA İYİ GELİR

Toprağın uyku problemi ile mücadeledeki rolü üzerine yapılan bazı araştırmalar, toprağa çıplak ayakla basan deneklerin daha kolay uykuya daldıklarını ortaya koyuyor. Bu kişiler yeterli derecede uykularını aldıklarında uyanma gibi sorunları da daha az yaşıyor.

AĞRILARI AZALTIR

Bir başka araştırma ise kronik ağrıları olan ve bu nedenle uyku sorunları yaşayan insanların, topraklama sonrası gece ağrılarının azaldığını ve uykularının daha az bölündüğünü gösteriyor.

GÜNDE 25 DAKİKA TOPRAĞA BASIN

Yararlı etkilerini görebilmek için günde ortalama 25 dakika kadar toprağa basmak gerekiyor. Eğer elle toprak işiyle uğraşılacaksa bu süre iki katına çıkarılmalı. Çünkü vücudun elektiriği ayaklardan boşaltması çok daha hızlıyken ellerimiz için aynısı geçerli değil.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!