Vicdansızlar! TCDD çalışanı Mehmet Erbil: Rayların arasına bırakılan kaplumbağalar kan kusa kusa ölüyordu!

Doğa, Allah tarafından tüm canlılar için var edilmiş en büyük nimet. Üstelik bu büyük evde sadece insanlar yaşamıyor. Hayvanlar ve bitkilerle paylaşılan bir hayat bahşedilmiş ancak ne yazık ki bazı insanlar bu hayvanlara nefes alıp vermeyi bile çok görüyor. Devlet Demiryolları çalışanı Mehmet Erbil, bu tarz insanların varlığını sosyal medya üzerinden bir kez daha hatırlattı, raylara bırakılıp ölüme terk edilen kaplumbağalarla ilgili iç acıtan bazı notlar paylaştı.

Hayat 02.08.2022, 10:48 02.08.2022, 11:43
Abone ol
Vicdansızlar! TCDD çalışanı Mehmet Erbil: Rayların arasına bırakılan kaplumbağalar kan kusa kusa ölüyordu!

Bir insan, kendisine zarar vermiyorsa eğer, insan dışı başka bir canlının yaşamasına neden izin vermez? O zavallı hayvanın ölmesi için nasıl özel çaba gösterir? Ve bundan nasıl psikopatça bir zevk alır, anlamak gerçekten mümkün değil. 

Kimi köpeklere tekme atar kimi ufacık yavru kedileri çuvala koyup çöpe atar, kimi sokak köpeklerini zehirler. Türkiye Cumhuriyet Devlet Demir Yolları çalışanı Mehmet Erbil'in paylaştığı, raylara bırakılan kaplumbağaların ölüme terk edilişi ise en tüyler ürperten işkence çeşidi...

Erbil'in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar kötü kalpli insan müsveddelerine nefret ve öfkeyi bir kat daha artıracak cinsten... @NkayaMuhittin1 adlı kullanıcı Erbil'in cümlelerini alıntılamış. İşte o paylaşım... 

KAPLUMBAĞALARI DEMİRYOLU HATTINA BIRAKMIŞLAR

"Ben TCDD’de yol kontrol memuru olarak günde 20 km yaya yol kontrolüne gittiğimde arazi sahiplerinin demiryolu hattı içersine bıraktıkları kaplumbağaları hattın dışına alırdım." 

SICAK DAYANILMAZ OLDUĞUNDA İÇ KANAMA BAŞLIYOR

"Hattın içersine bırakılan kaplumbağa, (ot yok, su yok) çaresizce ilerler hattın içersinde, tepesinde güneşin kavurucu sıcağı, rayların sıcağı, balast taşlarının yakıcı sıcağına rağmen çaresizce ilerler, bir hemzemin geçide rastlarsa ray seviyesinde hattın içerisinden çıkar. 
Hemzemin geçit yoksa 20 cm yüksekliğindeki ray seviyesini aşamaz. Km’lerce giden kaplumbağa bu cihette çıkış yok diye geldiği istikamete geri döner, öğle sıcağı tepesine çöktüğünde, başını güneş istikametindeki rayın gölgesine uzatır, sıcaktan alev topuna dönen bedeni güneşin altında kalmaktadır. Sadece başını rayın gölgesine uzatabilmektedir. Sıcak dayanılmaz olduğunda iç kanama başlar. Kaplumbağa kan kusa kusa ölür.

Ben görev yaptığım 30 yıl boyunca o kaplumbağalar için sırt çantamda 2 litrelik soğuk su taşırdım."

CENNET YÜZÜ GÖRMEYİN İNŞALLAH!

"Hattın içerisindeki kaplumbağaları hat dışına çıkarıp gölge bir yere alıp üzerine soğuksu döker, avcumdan su içirir, yoluma öyle devam ederdim. Kaplumbağayı hattın içinden elime eldiven takar öyle çıkarırdım. Çünkü çıplak elle tutulamayacak kadar sıcak olurdu.

Ben 30 yılda bu şekilde binlerce kaplumbağayı hayata döndürdüm ama yüzlercesini de başını rayın dibine uzatmış, kan kusa kusa ölmüş olarak gördüm. Çiftçilere kaplumbağaları hat içersine koymayın der, kaplumbağaların kan kusa kus öldüklerini anlatırdım.

O kaplumbağaları tren raylarını aşamayacağı hat içersine koyanlar, cennet yüzü görmesin inşallah. Fotoğraftaki, tren rayları arasına bırakılmış bu kaplumbağayı çaresizce ölümü beklerken buldum. Hat dışına alıp, üzerine soğuk su döktüm ve su içirdim. Ben ona rastladığım için o bugün yaşıyor."

Demiryolları çalışanı Mehmet Erbil'in sosyal medyada yaptığı paylaşım yürek burkarken, beğeni ve paylaşım rekoru kırdı...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!