banner2

Türkiye'ye 'Aybar kar fırtınası' geliyor! 1987 yılından beri en şiddetlisi olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre, Mart ayı için kar yağışı uyarısı geldi. Uzmanlar, 1987'den sonra en şiddetli kar yağışlarından birinin gerçekleşme olasığının yüksek olduğunu ifade ediyor. Aybar kar fırtınası Perşembe ve Cuma günleri başta İstanbul olmak üzere birçok ilde kendini gösterecek.

Hayat 07.03.2022, 09:53 07.03.2022, 11:34
Abone ol
Türkiye'ye 'Aybar kar fırtınası' geliyor! 1987 yılından beri en şiddetlisi olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, İstanbul'da Perşembe-Cuma günleri kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise sıfıra kadar düşecek. Sibirya kökenli aybar kar fırtınasının Mart ayında 35 yılın en kuvvetli kar yağışlarından birini yaşatacağı ifade ediliyor.

YURT GENELİNDE YAĞIŞLI GEÇMESİ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün; Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz (Artvin hariç) ile Erzincan, Erzurum, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR?

Kuzey ve iç kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

MARMARA VE ÇEVRESİNDE RÜZGARLI BİR HAVA HAKİM OLACAK

Genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Kuzey Ege ve zamanla Batı Karadeniz'de kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!