Sonbaharda ne giyilir? İşte her gün akla gelen "bugün ne giysem?" sorusuna son verecek ip uçları!

Bahar dönemlerinde insanlar ne giyeceklerini şaşırıyor. Gündüz sıcak, akşamüzeri serin olan sonbaharda da hasta olmamak için seçilen kıyafetlere dikkat etmek gerekiyor. İşte güz döneminde gardıroplarda öne çıkarılması gereken kıyafetler...

Hayat 21.09.2022, 19:57
Sonbaharda ne giyilir? İşte her gün akla gelen "bugün ne giysem?" sorusuna son verecek ip uçları!

Sonbaharda kıyafet seçimi nasıl olmalı? İşte cevabı... 

Sıcaklardan bunaldığımız yaz ayı bitti, artık yavaş yavaş kışa hazırlanıyoruz. İçinde bulunduğumuz sonbahar ayları, kıyafet seçiminde en çok "acaba?" sorusunu sorduğumuz dönem. Çünkü hava sıcaklığı bu aylarda çok değişken olabiliyor. 

ÇOK KALIN OLMAYAN 2 KAZAK AYIRIN

Sonbahar aylarında dolaplarda en az iki parça hafif ve kalın olmayan ve terlemeyi önleyecek kazaklar yer almalı. Bej, açık mavi ve hakiden yana renk tercih etmek her türlü kıyafete uyum sağlayacaktır.

MAXİ ETEKLER TAM GÜZ İÇİN...

Henüz sert soğukların etkili olmayacağı sonbahar aylarında maxi etekler kombinlerin kurtarıcısıdır. Bu etekler yazdan kalma hoş bir hava da verir. 

UZUN HIRKALAR ÇOK TERCİH EDİLİYOR

Sonbahar- kış döneminde en çok tercih edilen parçalardan biri de uzun hırkalar. Uzun ve salaş hırkalar oldukça konforludur. Dar paça kot ve taytların üzerinde çok şık duracağı kesin.

DERİ VE BLAZER CEKETLERLE KOMBİN YAPIN

Sonbahar aylarında deri ceket kullanımına da başlanabilir. Kısa ve uzun, yakalı ve yakasız tercih edilebilen bu ceketler, farklı bir hava da katmaya yardım eder. Blazer ceketler de her kadında bulunan parçalardan. Blazer ceketleri özellikle kot pantolonla kombinleyerek kullanabilirsiniz.

ŞALLAR BAHARA UYGUN SEÇİLMELİ

Bu aylarda şal veya atkı alacaksanız sonbahar mevsiminin çok soğuk geçmediğini gözler önünde bulundurarak ince parçalar tercih etmelisiniz.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!