banner2

Son dakika! Batuhan Yaşar yaşamını yitirdi

Gelen son dakika haberine göre, Türkiye Gazetesi Yazarı ve İhlas Medya Grubu Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Peki Batuhan Yaşar kimdir? Hastalığı neydi? İşte detaylar...

Hayat 05.03.2022, 23:57 06.03.2022, 02:55
Abone ol
Son dakika! Batuhan Yaşar yaşamını yitirdi

Son dakika haberleri... Gazeteci Batuhan Yaşar tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Daha önce 4 defa bıçak altına yatan Yaşar, 5’inci kez ameliyat olmak üzere hastaneye yatırılmıştı. Gazeteci Batuhan Yaşar tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

BATUHAN YAŞAR'IN ÖLÜM NEDENİ

Yaşar, ameliyata alınmak üzere yatırıldığı hastanede enfeksiyon kapmış ve yoğun bakım servisine kaldırılmıştı. Daha önce cıva zehirlenmesi nedeniyle 4 kez ameliyat olan Yaşar, aynı rahatsızlık nedeniyle 5. defa ameliyat olmak üzere hastaneye yatırılmıştı.

Civanın solunması kimyasal akciğer yangısına, doku yıkımına yol açan bronşit oluşumuna neden olur ve etkilenim sürerse ölümle sonuçlanır. Anorganik civa tuzları böbrek ve merkez sinir sistemine ileri derecede toksiktir. Metil civa mikrotübül oluşumu, nöronlarda protein sentezini engeller.

BAKAN KOCA AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Batuhan Yaşar'ın vefat haberini Twitter hesabından duyurdu. Bakan Koca, "Gazeteci ve yazar, İhlas Medya Grubu Ankara temsilcisi Batuhan Yaşar kardeşimiz, tedavisinin yoğun bakımda sürdürüldüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde hayata veda etti. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine, dostlarına ve medya camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum" dedi.

Batuhan Yaşar'ın vefatı nedeniyle, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Twitter hesaplarından taziye mesajları yayımladı.

BATUHAN YAŞAR KİMDİR?

Batuhan Yaşar 1970 Yılında Afyon'un Emirdağ ilçesinde doğdu. Yüksek öğretimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Gazeteciliğe 1988 yılında Türkiye Gazetesinde başladı.

1994 yılına kadar sırasıyla Sağlık, Polis-Adliye, ve Başbakanlık muhabirliği yaptı. Aynı yıl Londra'da gitti ve 1998 yıllına kadar University of Westminster'de dil ve ekonomi eğitimi aldı. Aynı yıllarda TGRT ve Türkiye Gazetesi'nin Londra muhabiri olarak görev yaptı.

1998 Yılında tekrar Ankara'ya döndü ve TGRT'de Diplomasi ve Savunma muhabiri olarak çalıştı.

2000 Yılında TGRT Ankara Haber Müdürlüğü görevine getirildi. Aynı yıldan itibaren Neler Oluyor programını hazırlayıp sunmaya başladı.

2006 Yılında kısa bir süre Fox TV Ankara Temsilciliği görevini yaptı.

2007 Yılında İHA Ankara Temsilciliği, 2011 yılında da TGRT Ankara Temsilciliği görevlerine getirildi.

2015'den beri de Türkiye Gazetesinde köşe yazıyordu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!