Sabiha Gökçen Havalimanı'na nasıl gidilir? Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs sefer saatleri ne?

Yaz tatilinin gelmesi ile vatandaşlar gidecekleri yer için bilet alımına başladı. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uçak bileti alan ya da gelecek olan misafirini karşılamak isteyen vatandaşlar, "Sabiha Gökçen Havalimanı'na nasıl gidilir? Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs sefer saatleri ne?" sorularının yanıtlarını arar oldu. İşte detaylar...

Hayat 23.06.2022, 13:55 23.06.2022, 14:01
Abone ol
Sabiha Gökçen Havalimanı'na nasıl gidilir? Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs sefer saatleri ne?

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan uçak bileti alan ya da gelecek olan misafirini karşılamak isteyen vatandaşların araştırdığı, "Sabiha Gökçen Havalimanı'na nasıl gidilir? Sabiha Gökçen Havalimanı otobüs sefer saatleri ne?" sorularının yanıtlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

SABİHA GÖKÇEN HAVAALANI'NA NASIL GİDİLİR?

Sabiha Gökçen Havalimanı'na özel araba ile sahilden, TEM'den ve E5 Karayolu'ndan gidebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı merkezi yerler olan Taksim'e 50, Kadıköy'e 40 ve Pendik'e 12 km uzaklıktadır. Özel araçla Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidecekler dışarda bulunan otoparklara da araçlarını park ederek rahatlıkla bekleyebilirler.

Avrupa Yakası'ndan Marmaray ile Sabiha Gökçen'e gelmek isteyenler; ilçelerine en yakın Marmaray durağından( Halkalı-Gebze arası geçen) Marmaray'a binip Pendik'e gelmelidir. Pendik durağından MR60 numaralı otobüslere binerek Pendik'e ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmenin bir diğer yolu da Metro hattını kullanmaktır. Tavşantepe-Kadıköy Metro hattına binip Soğanlık durağında inerek 16S veya E10 numaralı otobüslere binerek rahatlıkla Sabiha Gökçen'e gidebilirsiniz.

Otobüs kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidebilmenin daha fazla seçenekleri bulunmaktadır. Sabiha Gökçe Havalimanı'na hem Avrupa yakasından hem de Anadolu yakasından gitmek için binebileceğiniz otobüs hatları şunlardır:

 • E3- 4.Levet Metro- Sabiha Gökçen Havalimanı
 • SG2- Taksim – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • 122H – 4.Levent – Yenişehir – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • 132H – Pendik YHT – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • E9 – Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • 130H – Deniz Harp Okulu (Tuzla) – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • E10 – Kadıköy – Kurtköy – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • E11 – Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • SG1 – Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • 16S – Uzunçayır Metrobüs – Sabiha Gökçen Havalimanı
 • MR60- Pendik/ Pendik YHT- Sabiha Gökçen Havalimanı
 • KM22- Cevizli Peronlar- Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS SEFER SAATLERİ VE ÜCRETİ NEDİR?

Sabiha Gökçen Havalimanı - Kadıköy ve Havalimanı - Taksim arasında hizmet veren HAVABUS otobüsleri ile kişi başı 39.00 ve 52.50 TL ücret karşılığında seyahat edebilirsiniz.

Otobüsler beyaz renkli olup, Sabiha Gökçen Havalimanı hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksimden Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden yarım saat ara ile hareket etmektedirler.

SABİHA GÖKÇEN'E GİDEN OTOBÜSLER

Sabiha Gökçen Havalimanı'na giden otobüsler ve kalkış yerleri şöyledir:

132H-Pendik YHT, E9-Bostancı, 130H –Tuzla (Deniz Harp Okulu), E10-Kadıköy, E11-Kadıköy, SG1-Kadıköy, 16S-Uzunçayır- Metrobüs, E3-4. Levent Metro, SG2-Taksim, 122H-4.Levent, KM22-Cevizli Peronlar, MR60-Pendik numaralı otobüsler Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!