banner2

O illerde yaşayanlar dikkat: Meteoroloji duyurdu! Hafta sonu sıcaklık 40 dereceye kadar yükselecek! 20 Eylül hava durumu... 

Sonbaharın gelmesiyle sevinç yaşanırken, Meteoroloji'den sıcaklık konusunda bir uyarı geldi. Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerine çıkacağını bildirdi. Hatta hafta sonu bazı illerde sıcaklığın 40 dereceye kadar çıkabileceği öngörülüyor. Peki, bugün hava durumu nasıl olacak?

Hayat 20.09.2023, 11:37 20.09.2023, 13:02
Abone ol
O illerde yaşayanlar dikkat: Meteoroloji duyurdu! Hafta sonu sıcaklık 40 dereceye kadar yükselecek! 20 Eylül hava durumu... 

Eylül ayı, ülke genelinde yağışsız ve mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklıkla geçiyor. Meteoroloji uzmanları, ay sonuna kadar sıcaklıkların bu şekilde devam edeceğini belirtiyor. 

Özellikle Marmara bölgesinde baraj seviyeleri yüzde 25'in altına düştüğü için endişe verici bir durum yaşanıyor. Uzmanlar, hafta sonunda bazı illerde sıcaklıkların 40 dereceye kadar çıkabileceği konusunda uyarıyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK? 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey ve doğu bölgelerinin parçalı, yer yer çok bulutlu bir havada olacağı öngörülüyor.

Öğleden sonra ise Doğu Akdeniz Toroslar Mevkii, Osmaniye, İskenderun Körfezi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Iğdır'ın güneyi, Sivas, Ağrı ve Van'ın doğu ilçelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görüleceği tahmin ediliyor. 

Diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. 

Ülkemizin genelinde hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar ise genellikle kuzeyden esecek olup, Doğu Akdeniz kıyıları ve ülkenin doğu kesimlerinde güneyden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Hava tahminlerine göre, az bulutlu ve açık bir hava hakim olacakken, doğu bölgelerde parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Doğu Akdeniz Toroslar Mevkii, Osmaniye ve İskenderun Körfezi çevresinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Hava durumu tahminlerine göre, az bulutlu ve açık bir hava beklenirken, bölgenin güney ve doğu bölgelerinde parçalı bulutlar görülecek. Özellikle öğle saatlerinde Sivas'ın doğu ilçelerinde yerel sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Hava tahminlerine göre, bölgede parçalı bulutlu bir hava hakim olacak; ancak kuzey kesimlerinde yer yer çok bulutlu bölgeler görülecek. Öğleden sonra ise Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Iğdır'ın güneyi, Ağrı ve Van'ın doğu ilçelerinde yerel sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!