banner2

Meyve sineklerinden kurtulmak mümkün! Doğal yöntemlerle bu sinekleri etkisiz hale getireceğinizi biliyor muydunuz?

Özellikle yaz aylarında artış gösteren meyve sinekleri insanı canından bezdiriyor. Bu sineklerden kurtulmak için ise hemen kimyasal yöntemlere başvurmamak gerekiyor. İşte doğal yöntemlerle onlardan kurtulmanın yolları.

Hayat 27.09.2022, 18:36
Abone ol
Meyve sineklerinden kurtulmak mümkün! Doğal yöntemlerle bu sinekleri etkisiz hale getireceğinizi biliyor muydunuz?

Meyve sineklerinden nasıl kurtulunur? Meyve sineklerini yok etmenin yolları nelerdir? İşte cevaplar...

Meyve sinekleri yazları sayısı bir hayli artan canlılardan. Evi mikroplara açık hale getiren ve yakından uçarak insanı rahatsız eden bu sineklerden korunmanın kimyasal bazı yolları var ancak önemli olan bu duruma doğal yöntemlerle müdahale etmek. 

ELMA SİRKESİ VE BULAŞIK DETERJANINI KARIŞTIRIN

Bunun için yapılabilecek ilk şey, elma sirkesi ve bulaşık deterjanını bir kapta karıştırmak ve bu kabı sineklerin yoğun olduğu yere koymak. Bu karışım, içeriğindeki özellikler sayesinde sinekleri öldürmede çok etkili. Tatlı elma sirkesi, sinekleri karışıma çeker. Sinekler tatlı sıvıları içerken, bulaşık deterjanı ile bir anda istemedikleri bir sonla karşılaşır. 

BULAŞIK DETERJANI VE ŞEKER KARIŞIMINI DENEYİN

Meyve sineklerinin kökünü kazıyan bir diğer yöntem ise bulaşık deterjanı ve şeker ikilisi. Bu maddeleri karıştırıp sinek olan ortama bırakmak da büyük oranda fayda sağlar. 

BAL SİNEKLERİ SARHOŞ EDER

Bazı temizlik uzmanları ise meyve sineklerinden kurtulmak için bal kullanımını tavsiye ediyor. Cama yapıştırılacak olan bir bandın üstüne sürülen bal, sinekleri kendisine çeker ancak bir süre sonra bu canlıları sarhoş etmeye başlar.

ÇÜRÜK MEYVE TUZAKLARI HAZIRLAYIN

Bir kaseye çürük bir meyve koymak ve kasenin üzerini streç filmle örtüp çatal yardımıyla küçük delikler açmak ise bir diğer yöntem. Bu yöntemle oku için deliklerden giren sinekler tekrar geri çıkamaz.

MEYVE SİNEKLERİ BAŞKA NELERDEN HOŞLANMAZ?

Öte yandan meyve sinekleri duman kokusunu sevmez, evde tütsü yakarsanız solunum sistemleri hassas olduğundan uzaklaşacaklardır. Esansiyel yağların kokusunu sevmeyen sinekler, oda spreyi sayesinde de istenmedikleri yerlere yaklaşamaz. Evin bazı bölgelerine taze fesleğen yerleştirildiğinde de meyve sineklerinden eser kalmaz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!