banner2

Meteoroloji uyarıda bulundu! Kar ve sağanak yağış geliyor

Meteoroloji'nin hava tahmin raporuna göre kar ve yağmur yurt genelinde etkili olacak. Marmara, Muğla, Antalya ile Orta Karadeniz sağanak yağışlı, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı, Isparta ve Burdur, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Hakkari, Şırnak, Siirt çevreleri kar yağışlı olacak.

Hayat 22.03.2022, 09:22 22.03.2022, 09:48
Abone ol
Meteoroloji uyarıda bulundu! Kar ve sağanak yağış geliyor

Meteoroloji'nin hava tahmin raporuna göre; yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Muğla, Konya, Sinop, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yağışların, Trakya ve kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

MARMARA'DA FIRTINA YAŞANABİLİR

Hava sıcaklığının doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMLARI

İSTANBUL °C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve hafif olmak üzere yağmurlu

ANKARA °C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

İZMİR °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 8°C Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kar yağışlı

DİYARBAKIR °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!