banner2

Meteoroloji haftasonu için uyardı! Birçok ilde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji'nin hava tahmin raporuna göre, İstanbul'da akşama doğru yağmur bekleniyor. Havanın İzmir'de gün boyu az bulutlu Ankara'da ise çok bulutlu ve yer yer yağışlı olması bekleniyor.

Hayat 25.03.2022, 10:44 25.03.2022, 10:44
Abone ol
Meteoroloji haftasonu için uyardı! Birçok ilde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji'den yapılan son hava tahmin raporuna göre,  Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Kütahya, Erzurum, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

MARMARA'DA SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yağışların; Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Ankara çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI ARTIYOR

Hava sıcaklığının Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Karadeniz'de 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

ÇANAKKALE °C, 17°C Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 15°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu

KOCAELİ °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

DENİZLİ °C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 19°C Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA °C, 18°C Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu

ESKİŞEHİR °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, gece saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

KAYSERİ °C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden sonra hafif kar yağışlı

KONYA °C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kuzey kesimleri hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!